GİRİŞ YAP

x
Sargın Müzik

Züleyha'dan Kadın Türküleri: Benden

Geçtiğimiz yıl ustası Livaneli'nin şarkılarından oluşan ilk albümü "MERHABA" ile etnik müzik alanında ciddi satış rakamlarına ulaşan genç yorumcu ZÜLEYHA, baharın ilk günlerinde ikinci albümü "BENDEN" ile müzik marketlerde yerini almaya hazırlanıyor. Anadolu'nun dört bir yanından seçilen kadın türkülerini yorumlayan Züleyha, seslendirdiği türkülerle kadın haklarına dikkat çekmeyi amaçlıyor.
Züleyha "Benden" isimli yeni albümünde, Anadolu'nun dört bir yanından seçilen kadın ağzı türkülere yer verdi. Albümde; kına türkülerinden iş türkülerine, hasret türkülerinden halaylara, 3'ü potporiden oluşan, toplam 12 kadın ağzı Anadolu türküsü farklı aranjörler tarafından orijinaline sadık kalınarak yeniden düzenlendi. Züleyha'nın bir Ermeni halk türküsü olan "Ninno"yu Türkçe sözlerle yorumladığı albümde bilinen türküler dışında 3 tane de yeni türkü yer alıyor. KALAN Müzik ve Z MÜZİK ortaklığında hazırlanan, "BENDEN" albümü çok yakında müzikseverlerin beğenisine sunulacak.

KADIN EMEĞİNE DESTEK

Züleyha, KEDV (Kadın Emeği Değerlendirme Vakfı) işbirliğinde albüme özel bir tasarım ile de bir ilk yaptı. Albümün ilk baskısı, KEDV'deki kadınlara yaptırılan, el emeği göz nuru keseler içerisinde raflardaki yerini alarak satışa sunulacak. Kadınlara destek olmak adına yaptırılan keselerin tüm masrafını genç yorumcu üstlendi. Keselerin maliyeti hiçbir şekilde albüme yansımayacak.

Etiketler: züleyhadan kadın türküleri benden, yeni albümler, yeni klipler, müzik haberleri, md altyapı, karaoke , şarkı sözleri , midi

Editör 6.04.2012 15:59:39 803