GİRİŞ YAP

x
Sargın Müzik

Zeynep: Yalan Dolan

Türk pop müziginin basarili ismi Zeynep, yogun stüdyo çalismasi sonucunda 2013 Mayis ayi içerisinde çikardigi "Deli Gülüm" isimli single çalismasinin üzerinden iki ay geçmeden yeni albüm "Yalan Dolan" ile yeniden müzikseverlerin karsisina çikti. "Deli Gülüm" ile iyi bir çikis yakalayan sanatçi "YALAN DOLAN" albümüyle de ayni basariyi devam ettirecege benziyor.
"Memedim" ve "Inadi Birak" sarkilariyla taninan Zeynep, 90'lardan günümüze yükselisini araliksiz devam ettirmeye kararli!

Mayis ayinda çikardigi "Deli Gülüm" isimli single pop rock çalismasina ek olarak "Yalan Dolan" ve "100 Desibel" adinda iki yeni sarki daha ekleyen sanatçi ayrica müzikseverler tarafindan begeni kazanan "Aliskanlik Degilsin" isimli slow sarki Meriç Demir'in müzik direktörlügünde yeni versiyonuyla albümde yerini aldi.

Zeynep albüm için yaptigi açiklamada "Çok çalistik. 2013 yili benim için müzik dolu bir yil oldu. Birbirinden degerli isimlerle stüdyoya kapandim. Yalan Dolan ile zirveyi zorlamaya kararliyim. Hiç bir sarkiyi bu kadar bikmadan araliksiz dinlememistim. "YALAN DOLAN" içime çok sindi. Umut ediyorum halkimin da gönlüne sinecektir." dedi.

"Kutsal Mabedim" olarak adlandirdigi evinde müzik yaparken görüntülerinin de yer aldigi Zeynep'in "Deli Gülüm" isimli en son klip çalismasi yeni albümün çikisiyla beraber müzik kanallarinda ekranlara gelmeye basladi. Klip Polonez köyde orkestra ile performans görüntüleri de içeriyor.

Yönetmenligini Hülya ÖKSÜZ'ün yaptigi "Deli Gülüm" klip çalismasinin görüntü yönetmenligini Kadir Yücel üstlendi.

Çalismalarina araliksiz devam eden sanatçinin önümüzdeki günlerde "Yalan Dolan" isimli sarki için kamera karsisina geçmesi planlaniyor.

"YALAN DOLAN"in hazirlik asamasini kamera ile kayda alan Hülya ÖKSÜZ'ün Zeynep'e albüm sürprizi olarak hazirladigi video çalismasi da internette büyük begeni topladi. Video'da stüdyo asamasinin ne derece keyifli geçtigi görülmekte. Duygulu anlar yasayan Zeynep "Gözlerim doldu izledigimde. Çok önemli ve çok özel bir hatira benim için, çok kiymetli" yorumunu yapti.

"Yalan Dolan" isimli albüm kitapçiginin içerisinde yer alan yakin arkadaslari ve sanatçi dostlarindan mesajlar bölümü Zeynep'e albüm sürprizi olarak hazirlanmis. Zerrin Özer, Yildiz Tilbe, Yesim Salkim, Harun Kolçak, Rezzan Kiraz, Tayfun Duygulu, Cemil Ipekçi, Ibrahim Erkal, Dogukan Manço Aykut Isiklar gibi isimlerin yer aldigi sürpriz de Zeynep'e dair duygular kaleme alinmis.

Yalan Dolan (ft. Meriç Demir)
(Söz - Müzik: Zeynep - Uzay Cengiz Ayna)
100 Desibel (ft. Meriç Demir)
(Söz: Zeynep - Altug Bilsev Müzik: Zeynep)
Aliskanlik Degilsin (Versiyon)
(Söz - Müzik: Zeynep - Uzay Cengiz Ayna)
Deli Gülüm (Rock Versiyon)
(Söz - Müzik: Zeynep Düzenleme: Baris Bölükbasi)
Aliskanlik Degilsin (Rock Versiyon)
(Söz-Müzik: Zeynep - Uzay Cengiz Ayna Düzenleme: Baris bölükbasi)

Etiketler: zeynep yalan dolan, yeni albümler, yeni klipler, müzik haberleri, md altyapı, karaoke , şarkı sözleri , midi

Editör 9/27/2013 4:15:37 AM 1484