GİRİŞ YAP

x
Sargın Müzik

Zerrin Özer : Fire

Uzun ve yorucu bir çalismanin ardindan, Zerrin Özer yepyeni sarkisi "Fire" ile müzik listelerini altüst etmeye hazir. "Fire", duygusal sarkilarin kadini Zerrin Özer'den dinlemeye aliskin olmadigimiz kadar hizli, hareketli, kipir kipir bir sarki... "Fire" hem Zerrin Özer sevenleri hem de müzik dünyasini çok sasirtacak bir sarki.
"Fire" sözü ve müzigi Dr. Selahattin Erhan'a ait olan bir sarki. Dr. Selahattin Erhan ve Zerrin Özer dostluklarinda tam 15 yili geride birakirlarken, Erhan; Zerrin Özer'in gönlümüze yer eden pek çok sarkisina da hayat veren bir müzik adami. "Ben Seni Sevmeyi Sevdim, Ölürüm Ben Sana, Ah Istanbul, Yerin Hazir, Bu Ilk Degil Ki, Anilarinla Gel, Ayrildik" ve daha pek çok Zerrin Özer yorumuyla sevdigimiz sarkilar, Dr. Selahattin Erhan'a ait.

Ilk olarak Ingilizce olarak hazirlanan "Fire"in yapilan uzun toplantilarinin ardindan, Türkçe, Arapça ve Kürtçe olarak da okunmasina karar verildi. Böylelikle Türkiye'de ilk kez bir Popstar, kalici olarak yani bir albüme Kürtçe ve Arapça sarki seslendirmis oldu.

"Fire"in Arapça adaptesinde bir baska büyük müzik adami Selami Sahin var. Sahin, düzgün diksiyon olmasi ve de prozodi hatasi olmamasi için Zerrin Özer'le okumalar sirasinda stüdyoda da bulundu. "Fire"in Kürtçe adaptesi Burhan Berker imzasini tasiyor.

Etiketler: zerrin özer fire, yeni albümler, yeni klipler, müzik haberleri, md altyapı, karaoke , şarkı sözleri , midi

Editör 12/24/2010 4:55:14 AM 1008