GİRİŞ YAP

x
Sargın Müzik

Zakkum & Teoman : Zehr-i Zakkum

Zakkum & Teoman Zehri Zakkum
Aykırı duruşları ile geniş bir dinleyici kitlesi yaratan ZAKKUM, Orta Dünya etiketiyle yayınlanan ilk albümlerinin 2. klibini Teoman ile düet yaptıkları "Zehr-i Zakkum" şarkısına çekti. Teoman'ın çizgi karakter olarak gözüktüğü Zakkum'un 2. klip prodüksiyonunu, multi disipliner animasyon stüdyosu olan Canlandırma Servisi yaptı ..

Bir ay gibi kısa bir sürede ortaya çıkarılan animasyon klipde 2-d ve 3-d teknikleri karıştırılarak uygulandı. Murat Başol yonetiminde 8 kişilik bir ekip tarafından yapılan video klipte, ayrıca vektörel animasyon teknikleri de uygulandi. Grup elemanlarının karakteristik özellikleri stilize edilerek, animasyon icin uygun hale getirildi ve anime halleri yaratıldı.

Kağıt üzerinde yaratılan karakterler bilgisayar ortamında yeniden vektörel hale getirilip canlandırıldı. Klip, yaklaşık olarak 7000 kare çizimden oluşturuldu. Motorsiklet tasarımlarının özel olarak yapıldıgı klipte, grup elemanlarının ozel aksesuarlarına özel olarak dikkat edilip animasyona aktarıldı.

zakkumamp, teoman, zehr, i, zakkum DİNLE

Etiketler: zakkumamp, teoman, zehr, i, zakkum, yeni albümler, yeni klipler, müzik haberleri, md altyapı, karaoke, şarkı sözleri, midi, cep melodi

Editör 12.8.2007 05:35:08 1141