GİRİŞ YAP

x
Sargın Müzik

Yeni yilin ilk albümü Seda Sayan'dan!

Yeni yilin ilk albümü Seda Sayan'dan geliyor. Uzun zamandir çalistigi 11 yeni sarkidan olusan Seda Sayan 2012 albümünü, geçtigimiz hafta tamamlayan ünlü sanatçi, yeni çalismasinda Ismail YK ile de düet yapti. Geçtigimiz yaz çikardigi single albümü "Iftira" ile sevenleriyle hasret gideren Seda Sayan, yeni albümü Seda Sayan 2012 ile yeni yila bomba gibi giriyor. Sahne ve televizyon dünyasinin tartismasiz en iyi ismi olan Seda Sayan, 4 yil aradan sonra çikaracagi yeni albümünde 11 sarki seslendirdi.
Hakan Akmermer prodüktörlügünde Livadi Müzik etiketiyle çikan albümün müzik direktörlügünü Ahmet Özden üstlendi. Ahmet Selçuk Ilkan, Ali Tekin Türe, Burçin Birben, Fettah Can, Ismail YK, Mehmet Yüzüak, Murat Günes, Rifat Çamliel, Sait Ergenç, Seda Akay, Selahattin Cesur, Selahattin Sarikaya, Selami Sahin, Suat Aydogan gibi ünlü isimlerin sarkilarini seslendiren Seda Sayan sürprizlerle dolu bu albümü için "Sevenlerime yeni sarkilar söyleyecegim bu beni çok heyecanlandiriyor. Onlarin sevecegi güzel sarkilar yapmaya çalistim. Begeneceklerini biliyorum" diyor.

Seda Sayan ve Ismail YK düeti

Albümde sözü ve bestesi Ismail YK'ya ait "Ah Askim" sarkisini Ismail YK ile seslendiren Seda Sayan "Ben Ismail'in ugruna inaniyorum. Sesimizi de çok yakistiriyorlar. Sevenlerimiz, bizi bir arada görmek istiyor... Ismail programima geldiginde, 'Albüm çikartiyorum, bana sikir sikir bir sarki lazim' dedim. Tam senlik bir sarkim var' dedi. Sarkiyi getirdigi zaman hepimiz birden costuk ve beraber seslendirme karari aldik" dedi.

Halit Ergenç'in babasinin sarkisi albümde

Seda Sayan 2012 albümünde yer alan "Çildirtma Beni" sarkisinin bestesi ise Muhtesem Yüzyil dizisinde Sultan Süleyman karakterini canlandiran ünlü oyuncu Halit Ergençin, üç yil önce vefat eden babasi Sait Ergenç imzasi tasiyor.

Albüm için ünlü fotografçi Nihat Odabasi'ya poz veren Seda Sayan, önümüzdeki hafta müzik marketlerde yerini alacak albüm için "Sevenlerimle bulusmama çok az kaldi. Ben onlarla sürekli ekranda, konserlerde birlikteyim. Ama sarkilar insani daha da bir derinden baglar. Iste benim sarkilarim da öyle. Sevenlerimle kurdugum bag bu sarkilar ile daha da kuvvetli ve derin olacak" diyor.

Ah Askim
Yanacaksin
Banane
Git Git Yoluna
Son Gülen Iyi Güler
Çildirtma Beni
Gecenin Üçü
Günahkar Olmadan
Dimi Ama
Ögrenemedim
Istanbul Sokaklari

Etiketler: yeni yilin ilk albümü seda sayandan, yeni albümler, yeni klipler, müzik haberleri, md altyapı, karaoke , şarkı sözleri , midi

Editör 1/12/2012 2:26:52 PM 708