GİRİŞ YAP

x
Sargın Müzik

Umut Kuzey'in 4. stüdyo albümü: Sorma

Umut Kuzey'in dördüncü stüdyo albümü "SORMA" Arpej Yapim etiketiyle müzikseverlerle bulustu. Umut Kuzey "SORMA" albümünde, eglenceli yönünü ortaya çikarmaya çalistigini ve sevenlerinin konserlerinde cosku ile eslik edecekleri cover sarkilara özellikle yer verdigini söyledi.
Albümde söz ve müzigi kendisine ait "SORMA", sözleri Umut Kuzey ve Ferda Orcun Aca'ya, müzigi Ferda Orcun Aca'ya ait "VAY ANASINI" isimli iki yeni sarki haricinde, Suat Sayin'a ait Zeki Müren'in yillar önce seslendirdigi "YARALI GÖNÜL", Erkin Koray'in yorumuyla sevilen söz ve müzigi Kemal Inece'nin "YALNIZLAR RIHTIMI", Mavi isiklar grubundan dinledigimiz sözleri Atilla Akman, müzigi Roymond Azoury - Alber Haddad'a ait"Iyi Düsün Tasin" isimli sarkilar da yer aldi.

Albümde yer alan dört sarkinin aranjörlügünü Alen Konakoglu, iki sarkinin da aranjörlügünü Arda Algül yapti. Albümün mix Alen Konakoglu mastering ise Michael Zimmerling imzasini tasiyor.

Dünyaca ünlü yönetmen QUENTIN TARANTINO'nun "PULP FICTION" filmine esin kaynagi sarki "YARALI GÖNÜL"

Albümün çikis sarkisi olarak belirlenen söz ve müzigi Suat Sayin'a ait olan, Zeki Müren'in yillar önce yorumladigi "YARALI GÖNÜL"ün, Umut Kuzey yorumu dinleyen herkesi sasirtacak.

Sarki Quentin Tarantino'nun 1994 yilinda yönetmenligini yaptigi "PULP FICTION" isimli filminde kullanilmis ve bütün dünyada büyük ses getirmisti.

Albümün çikis sarkisi olarak seçilen söz ve müzigi Suat Sayin'a ait olan "Yarali Gönül"e çekilen klip, PROFABRIKA ekibi tarafindan Gökhan Palas yönetmenliginde Öykü Onur Tanyel Süpervizörlügünde ve Eren Erdem kurumsal iletisimiyle gerçeklestirilmistir. Umut Kuzey'in stil danismanligi Deniz Ongan tarafindan yapildi. Yaklasik 70 kisilik bir cast ekibinin eslik ettigi video klip, Garaj Istanbul'da iki gün süren çekimler sonunda tamamlandi.

Etiketler: umut kuzeyin 4. stüdyo albümü sorma, yeni albümler, yeni klipler, müzik haberleri, md altyapı, karaoke , şarkı sözleri , midi

Editör 5/20/2012 3:19:02 PM 585