GİRİŞ YAP

x
Sargın Müzik

Türkiye'nin İlk Soul Albümü Çıktı!

Son dönemin en güçlü kadın vokallerinden biri olarak gösterilen Dilek Sert Erdoğan, Türkiye'de bir ilke imza atıyor. Tüm söz ve müziklerin sanatçının kendisine ait olduğu, dokuz İngilizce parçadan oluşan, Türkiye'nin ilk soul albümü MOMENTS müzikseverlerle buluştu. Türk müzik sektöründe daha önce yapılmış bir örneği bulunmayan albüm, caz, soul ve funk öğelerini barındırıyor.
Düzenlemeler müzik dünyasının “wizard” lakaplı dahi çocuğu Genco Arı'dan

Küçük bir stüdyoda "an"ları kaydederken ismini bulan albümde Dilek Sert Erdoğan'a birbirinden kıymetli müzisyenler eşlik ediyor. Direktörlüğünü müzik dünyasının "wizard" lakaplı dahi çocuğu Genco Arı'nın yaptığı MOMENTS'da kendisinin de "Say May Name" adlı bir bestesi bulunuyor.

Gitarda Bilal Karaman, bas gitarda Caner Üstündağ, davulda Derin Bayhan ve klavyede Genco Arı Dilek Sert Erdoğan'a eşlik eden isimler. Ayrıca tüm eserlere "nefes" olan diğer önemli isimler ise şöyle:

Şenova Ülker(tp/flugelhorn), Bulut Gülen(tb), Çaşdaş Oruç(ts), Barış Yazıcı(tp). Willam Cardoso da altı parçaya perküsyonla katılmış.

Mega Müzik etiketi taşıyan albümün ilk klibi ise Loyka Productions - Batu Akyol tarafından "It's Hard To Be A Woman" parçasına çekildi.

MOMENTS:

1-It's Hard To Be A Woman
2-Saturday Night
3-New Day
4-Superwoman
5-Say My Name
6-Veysel
7-So Deep
8-Why Now?
9-Stop… Take A Break

Etiketler: türkiyenin İlk soul albümü çıktı, yeni albümler, yeni klipler, müzik haberleri, md altyapı, karaoke , şarkı sözleri , midi

Editör 17.6.2013 13:20:30 883