GİRİŞ YAP

x
Sargın Müzik

Teşekkürler maNga, Eurovision'da ikinci olduk !

Teşekkürler maNga, Eurovision'da ikinci olduk !
Norveç'in başkenti Oslo'da yapılan Eurovision Şarkı Yarışmasıda Türkiye, 170 puanla ikinci oldu.Türkiye'yi yarışmada temsil eden Manga Grubu başarısıyla herkesi sevince boğdu.Finalde Türkiye'nin başarısı için herkes tek yürek oldu. Avrupa'nın çeşitli ülkelerinde yaşayan Türkler, Manga'ya büyük destek verdi.
55.Eurovision Şarkı Yarışması finalinde ’We Could Be the Same’ "Aynı olabiliriz" adlı parçayla yarışan Manga finalde 14’üncü sırada sahne aldı. Ve muhteşem performansıyla izleyenleri coşturdu. Oylama sırasında ise heyecan doruğa çıktı.

Tüm dünyadan gönderilen SMS’lerle yapılan oylamada Türkiye; Hırvatistan, Azerbaycan ve Fransa’dan 12 puan aldı. Türkiye ise 12 tam puanı Azerbaycan’a verirken Almanya’ya 10, Bosna Hersek’e de 8 puan verdi. Polonya, Rusya, Portekiz, Yunanistan, İzlanda, Slovakya, Letonya, Malta, Kıbrıs Rum Kesimi, İsrail ve Moldova’dan ise Türkiye’ye puan alamadı.

Türkiye, Eurovision Şarkı Yarışması tarihi boyunca ilk kez 2. oldu. Almanlar ise 28 yıl sonra birincilik elde etmiş oldu.

Sarginmuzik.Org olarak maNga grubunun tüm müzisyenlerine sonsuz teşekkür ederiyoruz.

teşekkürler, manga,, eurovisionda, ikinci, olduk DİNLE

Etiketler: teşekkürler, manga,, eurovisionda, ikinci, olduk, yeni albümler, yeni klipler, müzik haberleri, md altyapı, karaoke, şarkı sözleri, midi, cep melodi

Editör 31.5.2010 04:56:24 1042