GİRİŞ YAP

x
Sargın Müzik

Tarkan'ın yeni albümü : Metamorfoz

Tarkan'ın yeni albümü Metamorfoz
Megastar Tarkan yeni albümünü çıkarmak için gün sayıyor. 4 yıl aradan sonra Türkçe albümü ile sevenlerinin karşısına çıkacak olan ünlü sanatçının "Metamorfoz" adını verdiği yeni albümü DMC - D&R etiketiyle satışa sunuluyor. Albümde, Tarkan'a ait 10 şarkı bulunuyor..

Albümün aranjörlüğünü ise, ilk albümünden bu yana ünlü sanatçıyı hiç yalnız bırakmayan Ozan Çolakoğlu üstlendi ..

Albümünün ilk klibini sözlerini kendisinin yazdığı, müziğini ise Ozan Çolakoğlu ile birlikte yaptığı "Vay Anam Vay" adlı hareketli şarkıya çekecek olan Tarkan'ın klibini, Kıvanç Baruönü yönetecek. Maslak'ta bir stüdyoda çekilecek klipte Tarkan, tek başına rol alacak.

Metamorfoz ne demek?

"Metamorfoz" edebiyat dünyasının yakından tanıdığı bir terim... Ünlü yazar Kafka'nın, uzun öyküleri arasında en bilineni... Kafka'nın bu öyküsündeki karakteri Gregor Samsa, bir sabah problemli düşlerinden uyanınca, yatağında büyük bir böceğe dönüştüğünü görür. Kafka, öyküsünde burjuva toplumu ve bu toplumun talepleri karşısında bunalan ve yabancılaşan kişinin nasıl bir böceğe dönüştüğünü betimlemektedir. Metamorfoz, başkalaşım, dönüşüm olarak da bilinir. Özellikle böcekler için kullanılan bu terim, canlının tırtıl düzeyinden yetişkin düzeye geçişini ifade ediyor. Tarkan, albümüne "Metamorfoz" adını vererek, bu albümünün diğerlerinden çok farklı bir yerde olduğunu, yeni bir sound’la hayranlarının karşısına çıkacağının ilk işaretini veriyor.

Tarkan - Metamorfoz Şarkı Listesi

01 - Vay Anam Vay
02 - Dilli Düdük
03 - Arada Bir
04 - İstanbul Ağlıyor
05 - Hop Hop
06 - Dedikodu
07 - Bam Teli
08 - Gün Gibi
09 - Çat Kapı
10 - Pare Pare

tarkanın, yeni, albümü, metamorfoz DİNLE

Etiketler: tarkanın, yeni, albümü, metamorfoz, yeni albümler, yeni klipler, müzik haberleri, md altyapı, karaoke, şarkı sözleri, midi, cep melodi

Editör 20.12.2007 10:49:04 1172