GİRİŞ YAP

x
Sargın Müzik

Sina : Seviye

Müzik sektörüne yeni bir soluk getiren "SINA", farkli yorumu ve durusu ile sarkilarini müzikseverlerin begenisine sunmaya hazirlaniyor. Sina, sonbaharda çikacak olan ilk albümünün habercisi olan singeli "Seviye"yi gün isigina çikariyor. "Seviye"nin söz ve bestesi Türkiye'nin önemli bestecilerinden Olcayto Ahmet Tugsuz'a ait.

Sina, liseyi bitirdikten sonra yüksek egitimi için gittigi Amerika Birlesik Devletleri'nde 1998 yilindan itibaren müzik egitimini de almaya basladi. New York Metropolitan Operasi eski sopranolarindan Heidi Skok ve Patricia Mc Caffrey'den dersler aldi. Mc Caffrey, ayni zamanda dünyaca ünlü divalar Patricia Racette ve Michelle De Young'in da ses koçu. Türkiye'ye döndügünde ise Istanbul Devlet Operasi bas solisti, Ajda Pekkan'in da hocasi olan soprano Leyla Demiris'den san dersleri almaya basladi.

Sina'nin yolu N'SYNC, ackstreet Boys, P.Diddy gibi dev isimlerin prodüktörü Toni-Cottura ile kesistiginde albümü için repertuar hazirliklari basladi. Devaminda da dünyaca ünlü starlar Madonna, Britney Spears, Lil Jon, Usher, Arrested Development, Duran Duran'in albümlerinde prodüktörlük yapan Taan NewJam ile çalisan Sina'nin albümünde 1'i remix olmak üzere 11 sarki yer aliyor. Sarkilarda söz yazari ve besteci olarak Avrupa'dan Toni-Cottura, Taan NewJam ve Gunther Göbbel ile Türkiye'den Olcayto Ahmet Tugsuz, Fettah Can, Zeynep Talu, Özlem Küçükyilmaz ve Elif Azize Kayali Dere'nin imzalari yer almakta.

Prodüktörlügünü Ceyhan Çandir ve Sina'nin, idari prodüktörlügünü Türkiye'de de basarili projelere imza atan Almanya'da yasayan Fotios Stefos'un yaptigi ilk albümün ilk video klibi "Seviye"ye çekildi. Prodüksiyonunu Kala Film ve Mojo'nun üstlendigi video klip green screen teknigi ile çekildi. Animasyon ve montaj asamasi 25 gün süren video klip müzik kanallarinda gösterime girdi.

Etiketler: sina seviye, yeni albümler, yeni klipler, müzik haberleri, md altyapı, karaoke , şarkı sözleri , midi

Editör 9/4/2009 12:43:17 AM 795