GİRİŞ YAP

x
Sargın Müzik

Sert Sessizler'den siradisi bir albüm.

Sumru Agiryürüyen ve Anil Eraslan'in insan sesi - viyolonsel diyaloguna dayali ikilileri Sert Sessizler'in ilk albümü Baykus Müzik etiketiyle çikti. Türkiye'de viyolonsel ve sesten olusan ilk duo projesi olan Sert Sessizler, yaptiklari müzik türü olan özgür dogaçlama ile Türkiye'de siradisi bir albüme imza atiyorlar.
On dört parçanin yer aldigi albümde, ikilinin özgür dogaçlamaya dayali diyaloglarini, basit melodiler, gürültüler, organik yapilar ve ritmik sorgulamalar sekillendiriyor. Ayni zamanda, geleneksel ezgiler ve müzisyenlerin kendi besteleri de kimi zaman bunlara eslik ediyor. Albüm, özgür dogaçlama açisindan giderek önemli bir merkez haline gelen Istanbul'da, insan sesi ve viyolonsel kullanimi açisindan bir ilki temsil ediyor.

J.S Bach'in Saraband dansi üzerine yapilan dogaçlama ve Rodoplar'dan anonim bir Bulgar halk sarkisi olan "Çeresko çorna visniçko" disindaki tüm parçalar Sert Sessizler tarafindan kayit sirasinda dogaçlandi.

Çalismalarini Fransa - Türkiye hattinda sürdüren Anil Eraslan ile farkli tarzlarin taninmis sesi Sumru Agiryürüyen'in müzikal birlikteliklerinin temeli 2009 yilinda atilmisti. Ilk çalismalarini 2010'da Ismet Siral Yaratici Müzik Atölyesi (ISCMS) etkinlikleri çerçevesinde, Eminönü Üstgeçidi'nde kentin sesleriyle söyleserek sergileyen ikili bu etkinligin ardindan yurtiçi ve yurtdisinda çesitli festival ve konserlerde yer aldi. Farkli alanlardan müzisyenlerle birlikte "Nâzim'a Dogru", "5" gibi projelere de imza atan Anil Eraslan ve Sumru Agiryürüyen ayni zamanda çesitli müzikal alanlarda atölye çalismalari da gerçeklestiriyor.

Etiketler: sert sessizlerden siradisi bir albüm., yeni albümler, yeni klipler, müzik haberleri, md altyapı, karaoke , şarkı sözleri , midi

Editör 5/20/2012 3:17:04 PM 530