GİRİŞ YAP

x
Sargın Müzik

Serdar Ortaç'ın merakla beklenen albümü hazır : Kara Kedi

Serdar Ortaç'ın merakla beklenen albümü hazır Kara Kedi
Serdar Ortaç 2010 albümünü tamamladı.10 aylık çalışmanın sonucunda ortaya çıkan albümde 17 şarkı bulunuyor.Sanatçı yeni albümde BOB SINCLAR & SAHARA ve SHAGGY ile çalışan ünlü aranjör ve besteci Costi ile düet yaptı.Kara Kedi isimli albüm şimdiden gündeme oturdu.
Romanya ve Bulgaristan'da yapılan kayıtlar sonrası albümde 3 adet İngilizce, bir Portekizce, bir Bulgarca düet bulunuyor. Serdar'a bu şarkılarda Romanya'dan Sahara, Andrea, Celia ve Costi gibi ünlü şarkıcılar eşlik ediyor.

Ortaç'ın davetlisi olarak İstanbul'a gelen ekip, 1 hafta boyunca Ortaç'ın stüdyosunda kayıtlar yaptı. Daha sonra Amerika'ya geçen şarkıcılar, Porto Riko'dan Rodrigo adında ünlü bir şarkıcı ile anlaşarak, Ortaç'ın yeni şarkılarından birine eşlik ettiler.

Serdar Ortaç, yeni albümünde Volga Tamöz, Erhan Bayrak, Suat Aydoğan, İskender Paydaş, Tolga Kılıç, Caner Tepecik, Mert Ekren, Sadun Ersönmez dahil 8 ayrı aranjörle daha çalıştı.

On ay süren çalışmalar sonucu çıkan 38 şarkıdan 17 tanesi seçilerek albüme girmeyi başardı. Çoğunluğu Ortaç'ın bestelerinden oluşan albümde 4 yabancı besteciye ait şarkı var. Serdar Ortaç’ın yeni çalışması, 20 Mayıs 2010 tarihinde Emre Müzik etiketiyle Avrupa ve Türkiye’de satışa sunuluyor.

serdar, ortaçın, merakla, beklenen, albümü, hazır, kara, kedi DİNLE

Etiketler: serdar, ortaçın, merakla, beklenen, albümü, hazır, kara, kedi, yeni albümler, yeni klipler, müzik haberleri, md altyapı, karaoke, şarkı sözleri, midi, cep melodi

Editör 25.5.2010 15:47:50 998