GİRİŞ YAP

x
Sargın Müzik

Selami Şahin'den Mahzen

Selami Şahin'den Mahzen
Bu yıl, 45. sanat yılını kutlayan; Selami Şahin, daha önce bir çok sanatçı tarafından yorumlanan eserlerini, akustik ve güncel düzenlemelerle yeniden bir araya getirerek, "MAHZEN" isimli albümünde topladı. 70'li ve 80'li yıllara damgasını vurmuş bu eserler; akustik altyapıların kendine özgü samimiyetiyle de bütünleşerek eskiye olan özlemimizi bize bir kez daha hatırlatıyor.
Lider Müzik etiketiyle, müzik marketlerdeki yerini alacak olan albümde, besteleri Selami Şahin'e ait olan 10 eser yer alıyor. "MAHZEN" albümünde 9 şarkının aranjesi Aykut Gürel'e ait olup , "Yabancıyız Yabancı" şarkısının düzenlemesi ise Mustafa Nuri Haybat tarafından yapıldı.

Can Şengün, Murat Yeter, Cem Tuncer, Ayda Tunç, Fatih Ahıskalı, Anıl Şallıel, Cengiz Ercümer, Aykut Sütoğlu gibi önemli müzisyenlerle çalışılan "MAHZEN" albümünün Proje Koordinatörlüğü; büyük oğlu Lider Şahin tarafından yapılırken, albümün süpervizörlüğünü ise; Emirhan Şahin üstlendi.

Albümün çıkış şarkısı olan ve 1982 yılında Nilüfer tarafından da seslendirilen "Benim İçin Öldün Artık" Selami Şahin'in "MAHZEN"inden müzikseverlerin beğenisine sunulan ilk çalışma.

selami, şahinden, mahzen DİNLE

Etiketler: selami, şahinden, mahzen, yeni albümler, yeni klipler, müzik haberleri, md altyapı, karaoke, şarkı sözleri, midi, cep melodi

Editör 17.10.2011 11:35:16 1007