GİRİŞ YAP

x
Sargın Müzik

Seksendört'ten yeni albüm : K.G.B

2006 yilinda çikardiklari "Seksendört" isimli ilk albümleriyle, dikkatleri üzerine toplayan ve büyük bir dinleyici kitlesine ulasmayi basaran Seksendört' ün yeni albümü "K.G.B." Pasaj Müzik etiketiyle 7 Nisan'da müzik marketlerde yerini alacak..

"Ölürüm Hasretinle" isimli sarkilariyla, Türkiye' deki rock müzik platformunda yeni bir kapi açan grup, internetin müzige katkisi ve zararlariyla ilgili çalismalara hiz verilmesinde büyük bir rol oynadi. Müzik piyasalari sözlügüne "internet efsanesi" taniminin girisinde ön ayak olmalarinin yani sira, bestelerinde yer alan Dogu tinilariyla dikkatleri büyük ölçüde üzerilerine çektiler.

K.G.B. albümünün prodüktörlügü Seksendört'e ve ayni zamanda albümün mix ve masteringini yapan Çaglar Türkmen'e ait. Tüm söz ve müziklerin gruba ait oldugu, 11 parçadan olusan K.G.B birinci albümle karsilastirildiginda daha enerjik olusu ilk dikkat çeken nokta. Farkli söylemleri de içerisinde barindiran albümün klasiklesebilecek sarkilari arasinda "Azap", "Kara Gözlüm" ve "Yüzün var mi?" bulunuyor. "Gecelik Ask" ve "Miyim?" grubun aska olan inancini sorgular nitelikte. Albüme ismini veren K.G.B, sarki içerisindeki bir cümlenin kisaltmasindan geliyor. Bu parçada alisik oldugumuz Seksendört tinisini duymak mümkün. Olmuyor grubun kendilerine yaptiklari ilk parça. Ilk dinlendiginde bitmis bir askin sarkisi zannedilse de, albüm sonrasi yasanilan bazi zor dönemleri anlatiyor.

Albümdeki sarkilar:

1. Olmuyor
2. Belki
3. K.G.B
4. Azap
5. Miyim?
6. Gecelik Ask
7. Kara Gözlüm
8. Ses Tiryakisi
9. Yüzün Var Mi?
10. 4 Duvar
11. Rol Yapma

Etiketler: seksendörtten yeni albüm k.g.b, yeni albümler, yeni klipler, müzik haberleri, md altyapı, karaoke , şarkı sözleri , midi

Editör 3/31/2008 5:57:42 AM 730