GİRİŞ YAP

x
Sargın Müzik

SARO : O Gece

Müzisyen, söz yazari, besteci kimligi ve güçlü yorumu ile SARO müzik dünyasina yeni bir ses yeni bir soluk getiriyor. 17 yildir sahne çalismalari yapan SARO ilk solo albümü "O Gece" ile müzik severlerle bulusuyor..

Uzun yillardir beste yapan ve söz yazan SARO; 1995'te rahmetli Kerim Tekin'in ilk albümündeki "Bana Bir Zevce Lazim" ve "Çapkin Yaz" yayinlanmis ilk eserleridir. Saro ayrica Ibrahim Sadri'nin albümünde Necip Fazil Kisakürek siiri ve Yücel Arzen bestesi "Kaldirimlar"i,"Hep Kahir" isimli karma siir albümünde "Garibin Garip Türküsü" adli eseri seslendirmis, Nilgül'ün "Pervane" isimli albümünde "Söze Nasil Baslamali" adli eserin sözlerini, Korhan'in albümünde "Istemiyor" adli eserin sözlerini, Ziynet Sali'nin albümünde "Ah Olmaz" adli eserin sözlerini, Funda Arar'in "Alagül" isimli albümünde "Affet" adli eserin sözlerini, yine Funda Arar'in "Son Dans" isimli albümündeki "Bu Sabah Günes Dogmuyor", "Beni Benle Böyle" ve "Son Dans"in sözlerini, Müfide Inselel'in ilk albümünde "vokal coach"lugu, türlü albümlerde back vokal, radyo/TV reklam, tanitim, jingle çalismalari, dizi müziklerinde seslendirme yapmistir.

Aranjör ve prodüktör olarak FEBYO TASEL imzasini tasiyan albümde 10 sarki yer aliyor. Sarkilar sira ile söyle; TAHTA EV, O GECE, BIR KADEH DAHA AKSAMÜSTÜ, TEK KANATLI SEVDA, BEN BU SEHRIN DÜSMANIYIM, OBLIVION (UNUTTUM), SAATLERI SAYIYORSUN, HASRET,KAL...

Albümde Saro'ya ait sözlerle birlikte Günay Çoban'in bir sarkisi yer aliyor. Kisa bir süre önce kaybettigimiz Aysel Gürel'in sözleri ile "Saatleri Sayiyorsun" ve Nino Varon'un sözleri ile Tanju Okan'dan dinledigimiz "Hasret" adli sarkiyi da yorumladi.

Astor Piazzola'nin unutulmaz eseri "Oblivion"da Saro'nun sözleri ile albümde yer aldi. Sözleri Saro'ya müzigi Antonis Vardis'e ait olan "Aksamüstü" adli sarkida FUNDA ARAR ile düet yapan Saro'nun çikis sarkisi "TAHTA EV".

Sözleri Saro'ya müzigi Febyo Tasel'e ait olan "Tahta Ev" için CEMIL AGACIKOGLU yönetmenliginde klip çekildi. Mekân olarak Büyük Londra Oteli kullanildi. Albüm fotograflari da CEMIL AGACIKOGLU'na ait ..


Etiketler: saro o gece, yeni albümler, yeni klipler, müzik haberleri, md altyapı, karaoke , şarkı sözleri , midi

Editör 3/26/2008 8:03:22 PM 677