GİRİŞ YAP

x
Sargın Müzik

Sagopa, Ceza ve Ayben'i savciliga sikayet etti !

GORA filmine hazirladigi müziklerle taninan rap'çi Sagopa Kajmer, sarkilarinda ve konserlerinde kendisine ve esine küfürler eden rap'çi Ceza ve kardesi Ayben'i savciliga sikayet etti. Kuvvetmira'nin kurucusu Sagopa Kajmer (Yunus Özyavuz), yedi yil önce tanisip iyi arkadas oldugu, elektrik isçisiyken kendini rap'in içinde bulan Ceza (Bilgün Özçalkan) ve onun rap'çi kardesi Ayben Özçalkan hakkinda savciliga suç duyurusunda bulundu.

Takma adini, Misir piramitlerinin içindeki hava sirkülasyonunu arastiran bir bilginden alan Sagopa Kajmer, Bakirköy Cumhuriyet Savciligi'na verdigi dilekçede, Ceza ve Ayben'in, küfürlü müzikler yaparak kendisi ve esi Kolera'yla (Esen Özyavuz) ugrastiklarini belirtti. Bir dönem Ceza'nin Med Cezir ve Rap Star albümlerinin müziklerini yaptigini söyleyen Sagopa Kajmer, ikilinin takma ismiyle "Salako" diye dalga geçtiklerini belirtti.

Sagapo Kajmer, Ceza ve Ayben'in, görüntülerini 11 Subat'ta internet sitesi YouTube'a verdikleri bir konserlerinde "salako Kajmer. Seni s..... etmeye geliyorum oglum. P..t, serefsiz, g.... v.s." ifadesini kullandiklarini, bu kadar küfür ve hakaretin bir karsiliginin olmasi gerektigini dilekçesinde vurguladi. 2003'teki bir Isveç konserinde Ceza'yla aralarinin açildigini söyleyen Kajmer, "Dönüste, o zamanki kiz arkadasim, su anki esime, çok agir küfürler ettiler. Olay artik namus davasina dönüsmüstür. Sikayetçiyim. Uzlasmayi isterlerse kabul etmiyorum. Ayben de rapçi ve esimi gözden düsürüp, tek kalmak istemektedir" iddiasinda bulundu.

Etiketler: sagopa, ceza ve aybeni savciliga sikayet etti, yeni albümler, yeni klipler, müzik haberleri, md altyapı, karaoke , şarkı sözleri , midi

Editör 6/16/2007 4:00:45 AM 1338