GİRİŞ YAP

x
Sargın Müzik

Prensesin Uykusu Film Müzikleri

Prensesin Uykusu Film Müzikleri
"Prensesin Uykusu" film müzikleri albümü, müzik marketlerdeki yerini aldı. Filmin müziklerini Türk rock müziğinin sözel ve müzikal olarak en sağlam gruplarından REDD'in hayranlarına ilk soundtrack sürprizi oldu.
Şarkı sözlerindeki derin anlatımları, müziklerine yanıysan enerji ve zengin yapı Redd'in farklı duruşunun ardında yatan temel özelliklerin başında geliyor. On yedi yıldır birlikte çalarak, yazarak ve üreterek geçirmiş olan grup, insanın hayata bakışının onun sanatsal ifadesini oluşturması gerektiğine ve en çok da hakikate olan inancı yatmakta olduğunu söylüyor.

2006 yılında Pasaj Müzik etiketiyle yayımlanan "Kirli Suyunda Pariltilar" albümünde yer alan "Prensesin Uykusuyum" şarkısı Çağan Irmak'ın son filmine ilham verdi. Müzikli, modern bir zamanda geçen anti kahraman filmi olan yeni Çağan Irmak filmi gösterişten uzak, sade ve yalın bir dille hayatı saf iyiliği ve merhameti Redd'in müzikleri ile anlatıyor.

"Prensesin Uykusuyum"un klibi yönetmen Çağan Irmak tarafından, Kemerburgaz'da 10 saat süren çalışma sonunda tamamlandı. Redd'in bu son klibi 19 Kasım'da vizyonda girecek olan filmden görüntüler ve performans sahnelerinden oluşuyor.

FİLM, VİZYONA HAZIR

Çağan Irmak'ın senaryosunu yazıp yönettiği Prensesin Uykusu filmi vizyona hazır. Yapımcılığını Most Production ve İmaj'ın yaptığı film, 19 Kasım'da Türkiye'de, 26 Kasım'da Avrupa'da vizyona girecek.

Filmin resmi websitesi olan www.prensesinuykusu.com, zenginleştirilmiş içeriğiyle ziyarete açıldı. Filmin fragmanını, Prensesin Uykusuyum şarkısı video klibini ve izleyicilerin oylarıyla seçilmiş olan teaser afişini sitede bulabilirsiniz.

Sıradan görünen ama aslında rengarenk karakterlere sahip bir grup insanın birlik olup kaderi değiştirme çabalarını hayatın tam içinden anlatan filmin başrollerinde Çağlar Çorumlu, Sevinç Erbulak, Genco Erkal, Alican Yücesoy, Şevval Başpınar, Ayşenil Şamlıoğlu, Funda Şirinkal, Baran Ayhan ile konuk oyuncu olarak Işıl Yücesoy yer alıyor.

prensesin, uykusu, film, müzikleri DİNLE

Etiketler: prensesin, uykusu, film, müzikleri, yeni albümler, yeni klipler, müzik haberleri, md altyapı, karaoke, şarkı sözleri, midi, cep melodi

Editör 15.11.2010 13:51:04 823