GİRİŞ YAP

x
Sargın Müzik

Powerturk'den Nilüfer'e Veto

Nilüfer yeni albümü "Hayal"in ilk klibini "Bir Bilseydin" adli sarkisina çekti. Ancak klibe müzik kanali Powerturk TV'den yayinlanamaz karari çikti. Karara isyan eden Nilüfer'in basin halkla iliskiler firmasi N1 Organizasyon konuyla ilgili olarak medya mensuplarina bir açiklama gönderdi.

Basin Açiklamasi:

Yeni albümü "Hayal" önceki gün müzik marketlerdeki yerini alan ve 4 Temmuz Cumartesi aksami yeni albümünün ilk konserini vermeye hazirlanan Nilüfer'in bu albüm için çektigi ilk klibe Power Türk TV'den "yayinlanamaz" karari çikti.

Mete Özgencil'in yönetmenliginde söz ve müzigi Sinan Akçil'a ait "Bir Bilseydin" adli parçaya çekilen klibe basinda bir Fransiz'in bulundugu Türk Pop Müzigi kanali Power Türk TV'den red yaniti geldi.

Klibi izleyen ve yayinlanamayacagini belirten Fransiz'in kararini albümü çikartan DMC'nin yetkililerine bildiren kanalin sorumlulari böyle bir karara varilmasinin gerekçesini ise açiklamadilar.

Müzikseverler tarafindan yillardir büyük begeni ile izlenen ve yaptigi her klip müzik kanallari tarafindan hiç tereddütsüz yayinlanan Nilüfer'in basinda bir Fransiz'in bulundugu Türk Pop Müzigi kanali tarafindan veto edilmesi saskinlik yaratti.

Ünlü sanatçinin böylesi bir karardan sonra yasal yollara basvurarak bundan önceki bütün kliplerinin o kanalda yayinlanmasini yasaklayacagi da belirtiliyor.

Basinla Iliskiler
N1 Program Yapim
Bircan Usalli Silan

Etiketler: powerturkden nilüfere veto, yeni albümler, yeni klipler, müzik haberleri, md altyapı, karaoke , şarkı sözleri , midi

Editör 7/11/2009 7:05:58 PM 711