GİRİŞ YAP

x
Sargın Müzik

Pentagram: MMXII

2012 yilinda 25. yasini kutlayan Pentagram; Hakan Utangaç (gitar), Metin Türkcan (gitar), Tarkan Gözübüyük (bas gitar), Cenk Ünnü (davul) ve güçlü vokaliyle gruba nefes veren Gökalp Ergen ile birlikte yeni albümleri "MMXII (2012)"i müzikseverler ile paylasiyor.
Grubun Sony Music katalogunda yer alan; Pentagram (1990), Trail Blazer (1992), Anatolia (1997), Unspoken (2001) ve Bir (2002) olmak üzere bes stüdyo albümünün yani sira, kurulusunun 10. ve 20. yil dönümlerinde yayinladigi iki konser video/albümü bulunuyor.

Prodüktörlügünü Pentagram’in üstlendigi "MMXII" albümünde söz ve bestesi gruba ait; "Sand, Now and Nevermore, Geçmisin Yükü, Beyond Insanity, Dogmadan Önce, Wasteland, It's Dawn Again, Disturbing The Peace, Uzakta, Apokalips" isimleriyle, Ingilizce ve Türkçe sözlü on özgün eser yer aliyor.

Ajan Entertainment, Planad Works, Flat Production Services, Babajim Istanbul, Sestrem, Stüdyo Mono, Mehmet Turgut Stüdyo ve Dukkan-ul Hayal SFX Studio katkilariyla dokuz ay on günde hazirlanan çalismaya Ilhan Barutcu, Kerem Özyegen, Ozan Tügen ve albüm kartonetindeki fotograflarda da gördügümüz Turgut Berkes gibi önemli sanatçilar konuk oldular.

Pentagram önceki albümlerinde oldugu gibi bu albümde de, yasadigimiz dönemin duygusunu çesitli metaforlar ve müzik yoluyla ifade etmeyi hedefliyor. 70'lerden günümüze çesitli usul ve ustalara selam yollayan düzenlemeler, yine bazi parçalarda geleneksel ortadogu ritim ve melodileriyle bulusuyor.

Her notasi hayata yeni bir sayfa açma heyecaniyla kaydedilen on parçanin bulundugu "MMXII", Bluejean/Headbang dergisi 2012 Nisan sayisinda Pentagram’in bugüne dek yayinladigi en güçlü albüm olarak degerlendirildi.

Etiketler: pentagram mmxii, yeni albümler, yeni klipler, müzik haberleri, md altyapı, karaoke , şarkı sözleri , midi

Editör 5/20/2012 3:13:28 PM 561