GİRİŞ YAP

x
Sargın Müzik

Öykü Gürman: Birak Günes Yüzüne Degsin

Son yillarin en güçlü kadin vokallerinden Öykü Gürman'in büyük bir özenle hazirlanan, 11 sarkidan olusan Pasaj Müzik etiketli "BIR BASKA" albümün ikinci video klibi, Burak Ertas yönetmenliginde, söz ve müzigi Murat Hasari'ya ait "Birak Günes Yüzüne Degsin" sarkisina çekildi.
Iki günde çekimleri tamamlanan video klipte Öykü Gürman, Dilek Hanif imzali üç farkli kostüm giydi. Klipteki dis çekimler oldukça soguk bir havada Kilyos'ta, diger çekimler ise Galata'da tarihi bir binada gerçeklesti.

Yorumladigi her sarkiya baska bir lezzet katan Öykü Gürman, yalnizliginin üretimine büyük katkisi oldugunu, emekle ve sabirla çalisarak bunu astigini söyledi.

Öykü Gürman'in yeni albümü bes farkli kayit stüdyosunda 18 ayda hazirlandi. Müzik direktörlügünü deneyimli müzik adami Nurkan Renda'nin yaptigi "Bir Baska"daki sarkilarin mixini Ender Akay masteringini Çaglar Türkmen yapti.

Söz yazari ve besteci kimligini ön plana çikaran Öykü Gürman, Yunanli besteci Tasos Panagis'in iki sarkisina söz yazarken, bes sarkinin bestesini, alti sarkinin sözlerini yazdi. Apostolos Kaldara, Eftihia Papagiannopoulou gibi Yunanli bestecilerin sarkilari haricinde Sementa, Murat Hasari ve Fikret Senes’in sarkilarini da yorumlandigi albümün özel sürprizi; ünlü Türk sanat müzigi bestecisi Suat Sayin’in unutulmaz sarkisi "Yalan Gözlerin" oldu.

Hem bati müzigi hem de alaturka tinilarini tasiyan, akustik olarak kaydedilen, sentetik seslerin kullanilmadigi "Bir Baska"da yer alan sarkilar, Öykü Gürman'in vokal performans gücünü ve basarisini gözler önüne seriyor.

Etiketler: öykü gürman birak günes yüzüne degsin, yeni albümler, yeni klipler, müzik haberleri, md altyapı, karaoke , şarkı sözleri , midi

Editör 4/6/2012 3:09:35 PM 541