GİRİŞ YAP

x
Sargın Müzik

Orçun Kabil : Bir Şartla

Orçun Kabil Bir Şartla
Magazin dünyasına önemli açıklamalar yapan Orçun Kabil herkesin dikkatini üzerine çekti. Sahnesi ve sesiyle son zamanlarda çıkışta olan Orçun Kabil 10 gün önce çıkardığı "Bir Şartla" isimli maxi single ile çoğu ünlü sanatçının hayranlığını kazandı. Geçen hafta magazine yaptığı açıklamada bugüne kadar 1200 adet söz ve beste yazdığını bir çok sanatçının istemesine rağmen şarkılarını vermediğini ancak bu sanatçılar arasından kendi tercih ettiği isimlere öncelik vereceğini açıkladı.
Orçun Kabil, Kenan Doğulu'nun kendisi için çok özel bir sanatçı olduğunu Türkiye'de örnek aldığı tek sanatçının kendisi olduğunu söylüyor ayrıca Kenan Doğulu'nun son zamanlarda çıkardığı albümlerde söz ve müzik bakımından eski bestelerine nazaran duygu eksikliği yaşadığını ve Kenan Doğulu'yu çok sevdiği için kendisine beste verebileceğini açıkça ifade etti.

Kenan Doğulu'nun artik bar sahnelerinde yer almadığı, bu açığı ancak kendisinin kapatabileceğini ve Istanbul gecelerinin yeni Kenan Doğulu'sunun kendisi olduğunu tereddütsüz ilan etti.

Kenan Doğulu ile bir çok benzer özelliği olduğunu idda eden Orçun Kabil "Kenan Doğulu'da gece hayatında yer aldığı zamanlarda devamlı aynı mekanda sahne alıyordu bende aynı şekilde sadece Clup No 6'da sahne alıyorum ve o mekanla bütünleşerek kaliteli müzik severlerle bir araya geliyorum" dedi. İkinci benzetmesini ise "Kenan Doğulu'nun yıllar önce bestelediği Kurşun Adres Sormaz ki isimli eserinin seneler sonra halen dillerden düşmediği gibi benim albümümdeki PEKİ TAMAM isimli şarkımında seneler sonrada söylenecek" dedi. PEKİ TAMAM, Kurşun Adres Sormaz ki eserin devami niteliğinde.

Üçüncü benzetmesiyse "Kenan Doğulu'nun orkestrası senelerdir aynı müzisyenlerden kurulu işte bizim bir ortak yönümüz daha! benim orkestramda 12 senedir aynı müzisyenlerden kurulu ve sahneme kalite üzerine kalite katıyor" dedi.

orçun, kabil, bir, şartla DİNLE

Etiketler: orçun, kabil, bir, şartla, yeni albümler, yeni klipler, müzik haberleri, md altyapı, karaoke, şarkı sözleri, midi, cep melodi

Editör 3.9.2011 17:39:50 738