GİRİŞ YAP

x
Sargın Müzik

Nez Zamani

Müzikteki solo albüm kariyerine 5 yil ara veren Nez sessizligini "Nez Zamani" adini verdigi maxi single ile bozdu. 10 yil önce "Sakin Ha" albümü ile bir ilke imza atarak dogu-bati sentezini Türkiye ile tanistiran Nez, yaza damgasini vuracak, "Nez Zamani" adli albümünde yine bir ilke imza atti.
Sadece Istanbul ya da sahil seritleri için degil, kuzeyden güneye, dogudan batiya bütün Türkiye'nin keyif alarak dinleyebilecegi bir albüm hazirladi.

"Oldu mu?", "Ben de istemem", "Depresif Kukla" ve "Oldu mu Club Remix'ten olusan dört dörtlük bir albüm hazirlayan Nez, maxi single.da uguruna inandigi Sezen Aksu'nun yillar önce yorumladigi "Oldu mu" adli sarkisina video klip çekti. Sözleri Sezen Aksu'ya, müzigi Onno Tunç'a ait olan "Oldu mu" sarkisinin 2011 versiyonu yetenekli müzik adami Erdem Kinay tarafindan düzenlendi. Sarkinin club remixi ise Lütfü Ülken imzasi tasiyor.

"Ben de istemem" sarkisinin müzigi ve düzenlemesi yine Erdem Kinay tarafindan yapildi. Sarkinin sözleri Gökhan Sahin'e ait.

Albümde dogu-bati sentezinin en güzel sekilde gösterildigi yazin hiti olacak olan sarki "Depresif Kukla" nin müzigi Kaan Gökman'a, sözleri ise NEZ'e ait.

"Nez Zamani" albümündeki 3 sarkisini sirayla "tokat, yumruk ve nakavt" olarak tanimlayan, her sarkisinin ayri ayri birer hit oldugunu söyleyen NEZ, çikis sarkisi "Oldu mu?"nun klibinde sektörün en basarili yönetmeni Murad Küçük ile çalisti. Maxi single albümdeki her sarkiyi kliplendirecegini söyleyen Nez, diger sarkilarinin kliplerinde de Murad Küçük ile çalisacagini açikladi. Nez'in albüm fotograflari ise yine basarili fotograf sanatçisi Zeynel Abidin tarafindan çekildi.

Fotoshop kullanilmadan, gerçek kadin kivrimlarina sahip olan tek kadin popçu oldugunu söyleyen NEZ, "hem zayif fit olmak hem de kivrimlara sahip olmak herkese nasip olmaz genetik miras ve özen gerektirir.. Hep ayni yüzlerden ve biçimsiz dümdüz sopa gibi fiziklerden herkese fenalik gelmisti.. Artik "Nez Zamani" hem kulaklar hem de gözler "oh be" diyecek..." dedi.

Etiketler: nez zamani, yeni albümler, yeni klipler, müzik haberleri, md altyapı, karaoke , şarkı sözleri , midi

Editör 6/27/2011 1:42:46 PM 661