GİRİŞ YAP

x
Sargın Müzik

Nez Zamanı

Müzikteki solo albüm kariyerine 5 yıl ara veren Nez sessizliğini "Nez Zamanı" adını verdiği maxi single ile bozdu. 10 yıl önce "Sakın Ha" albümü ile bir ilke imza atarak doğu-batı sentezini Türkiye ile tanıştıran Nez, yaza damgasını vuracak, "Nez Zamanı" adlı albümünde yine bir ilke imza attı.
Sadece İstanbul ya da sahil şeritleri için değil, kuzeyden güneye, doğudan batıya bütün Türkiye'nin keyif alarak dinleyebileceği bir albüm hazırladı.

"Oldu mu?", "Ben de istemem", "Depresif Kukla" ve "Oldu mu Club Remix'ten oluşan dört dörtlük bir albüm hazırlayan Nez, maxi single.da uğuruna inandığı Sezen Aksu'nun yıllar önce yorumladığı "Oldu mu" adlı şarkısına video klip çekti. Sözleri Sezen Aksu'ya, müziği Onno Tunç'a ait olan "Oldu mu" şarkısının 2011 versiyonu yetenekli müzik adamı Erdem Kınay tarafından düzenlendi. Şarkının club remixi ise Lütfü Ülken imzası taşıyor.

"Ben de istemem" şarkısının müziği ve düzenlemesi yine Erdem Kınay tarafından yapıldı. Şarkının sözleri Gökhan Şahin'e ait.

Albümde doğu-batı sentezinin en güzel şekilde gösterildiği yazın hiti olacak olan şarkı "Depresif Kukla" nın müziği Kaan Gökman'a, sözleri ise NEZ'e ait.

"Nez Zamanı" albümündeki 3 şarkısını sırayla "tokat, yumruk ve nakavt" olarak tanımlayan, her şarkısının ayrı ayrı birer hit olduğunu söyleyen NEZ, çıkış şarkısı "Oldu mu?"nun klibinde sektörün en başarılı yönetmeni Murad Küçük ile çalıştı. Maxi single albümdeki her şarkıyı kliplendireceğini söyleyen Nez, diğer şarkılarının kliplerinde de Murad Küçük ile çalışacağını açıkladı. Nez'in albüm fotoğrafları ise yine başarılı fotoğraf sanatçısı Zeynel Abidin tarafından çekildi.

Fotoshop kullanılmadan, gerçek kadın kıvrımlarına sahip olan tek kadın popçu olduğunu söyleyen NEZ, "hem zayıf fit olmak hem de kıvrımlara sahip olmak herkese nasip olmaz genetik miras ve özen gerektirir.. Hep aynı yüzlerden ve biçimsiz dümdüz sopa gibi fiziklerden herkese fenalık gelmişti.. Artık "Nez Zamanı" hem kulaklar hem de gözler "oh be" diyecek..." dedi.

Etiketler: nez zamanı, yeni albümler, yeni klipler, müzik haberleri, md altyapı, karaoke , şarkı sözleri , midi

Editör 27.6.2011 13:42:46 760