GİRİŞ YAP

x
Sargın Müzik

Neyse: Siyah

2011'in son aylarinda yayinladiklari ilk albümlerinden "Hokkabaz" sarkisina çektikleri kliple müzik dünyasina hizli bir giris yapan NEYSE, farkli müzik yazarlari tarafindan hazirlanan 2011'in en iyi albümleri siralamalarinda ilk üç içinde yer aldi. Selim Kirilmaz (vokal, bas), Melih Balta (gitar) ve Deniz Ünlü (davul) birlikteliginden olusan NEYSE, albüm yayinlandiktan sonra en çok begeni toplayan sarkilarindan "Siyah (Esved)"i ikinci klip sarkisi olarak belirledi.
Sözleri ve düzenlemesi albüm kaydi sürecinde gerçeklesen Siyah (Esved), albümde en son hazirlanan sarki olmasina ragmen, farkli müzik türlerindeki dinleyicilere hitap edebilmis, birçok elestirmen ve dinleyici tarafindan albümün favori parçalari arasinda gösterilmistir.

Siyah (Esved) klibi, daha önce Kurban, mor ve ötesi, Pilli Bebek, Mercan Dede gibi sanatçi ve gruplarin video kliplerini hazirlayan DGMND ile "Kaybedenler Kulübü", "Bir Zamanlar Anadolu'da", "Bizim Büyük Çaresizligimiz", "Burasi Osmanli" gibi birçok dizi ve film afisine imza atan IT IS RED ortakligiyla çekildi. Klipte, Kosmos ve Musallat-2 filmleriyle tanidigimiz, su siralarda Öyle Bir Geçer Zaman Ki dizisinde de yer alan Türkü Turan oynadi.

Siyah (Esved) klibi için hazirlanan www.siyah-esved.com sitesinden, kamera arkasi görüntüleriyle süreç ve çekim teknikleri hakkinda bilgi sahibi olabilir, ayrica klipten görsellerle olusturulan wallpaper'lara ulasabilirsiniz.

Etiketler: neyse siyah, yeni albümler, yeni klipler, müzik haberleri, md altyapı, karaoke , şarkı sözleri , midi

Editör 4/6/2012 3:13:34 PM 657