GİRİŞ YAP

x
Sargın Müzik

Neyse: Siyah

2011'in son aylarında yayınladıkları ilk albümlerinden "Hokkabaz" şarkısına çektikleri kliple müzik dünyasına hızlı bir giriş yapan NEYSE, farklı müzik yazarları tarafından hazırlanan 2011'in en iyi albümleri sıralamalarında ilk üç içinde yer aldı. Selim Kırılmaz (vokal, bas), Melih Balta (gitar) ve Deniz Ünlü (davul) birlikteliğinden oluşan NEYSE, albüm yayınlandıktan sonra en çok beğeni toplayan şarkılarından "Siyah (Esved)"ı ikinci klip şarkısı olarak belirledi.
Sözleri ve düzenlemesi albüm kaydı sürecinde gerçekleşen Siyah (Esved), albümde en son hazırlanan şarkı olmasına rağmen, farklı müzik türlerindeki dinleyicilere hitap edebilmiş, birçok eleştirmen ve dinleyici tarafından albümün favori parçaları arasında gösterilmiştir.

Siyah (Esved) klibi, daha önce Kurban, mor ve ötesi, Pilli Bebek, Mercan Dede gibi sanatçı ve grupların video kliplerini hazırlayan DGMND ile "Kaybedenler Kulübü", "Bir Zamanlar Anadolu'da", "Bizim Büyük Çaresizliğimiz", "Burası Osmanlı" gibi birçok dizi ve film afişine imza atan IT IS RED ortaklığıyla çekildi. Klipte, Kosmos ve Musallat-2 filmleriyle tanıdığımız, şu sıralarda Öyle Bir Geçer Zaman Ki dizisinde de yer alan Türkü Turan oynadı.

Siyah (Esved) klibi için hazırlanan www.siyah-esved.com sitesinden, kamera arkası görüntüleriyle süreç ve çekim teknikleri hakkında bilgi sahibi olabilir, ayrıca klipten görsellerle oluşturulan wallpaper'lara ulaşabilirsiniz.

Etiketler: neyse siyah, yeni albümler, yeni klipler, müzik haberleri, md altyapı, karaoke , şarkı sözleri , midi

Editör 6.4.2012 15:13:34 748