GİRİŞ YAP

x
Sargın Müzik

Müzik dünyasında yepyeni bir soluk : Gönen

Dallas'da eğitim gören mühendis Gönen, "Hayal Bile Edemezsin" isimli ilk albümü ile müzik dünyasına giriş yaptı. Müzik direktörlüğünü Kargo grubundan tanıdığımız Selim Öztürk'ün yaptığı farklı bir albüm hazırlayan Gönen, "Hayal Bile Edemezsin"in kayıtlarını Los Angeles'da yaptı.

Tim Pierce, Luis Conte, Richie Garcia, Ramon Stagnaro gibi dünyaca ünlü müzisyenlerin eşlik ettiği albümdeki şarkıların düzenlemelerini de Selim Öztürk yaptı.Albümdeki 8 şarkının söz ve müzikleri Gönen ve Donat Bayer imzası taşıyor.

Gönen "Ben çocukluğumdan bu yana müzik ile yatıp müzik ile kalkıyorum. Müzik olmazsa yaşayamam. Ben çok iyi bir eğitim aldım ama müzik her şeyin üstünde" diyor. Albümde farklı çalışmalara yer verdiğini söyleyen Gönen, "Beni zorlu bir sınav bekliyor. Ama benim okul hayatım çok zorlu geçti. Zorlu sorulara ve zor sınavlara alışkınım. O yüzden bu yarışta olmak beni çok mutlu ediyor ve her türlü sınavı geçmek için hazırlıklıyım" diyor.Gönen'in "Hayal Bile Edemezsin" adını verdiği albümü DMC etiketiyle müzik marketlerdeki yerini aldı.

Gönen ilk klibin de son model arabalar, helikopter, su altı kamerası kullandı 60 bin dolar harcadı. 3 dakika 38 saniye de sinema tadında bir klip çeken Gönen'e Brezilyalı Isadora eşlik etti... Gönen ilk albümü "Hayal Bile Edemezsin"in ilk klibini çekti. Donat Bayer'in sözü ve müziğini yaptığı "Vazgeçmem Aşktan" şarkısı için kamera karşısına geçen Gönen şimdiye kadar yapılmamışı yaptı ve muhteşem bir klip çekti.
 
Sinan Çetin'in Plato Film ekibinden yönetmen Adil Oğuz'un çektiği film kısa film tadında çekildi. Sinema filmi ve reklam filmlerinin yönetmeni olan Adil Oğuz, ilk klip çalışmasını da Gönen ile yapmış oldu. 48 saat süren klip çekimlerin de Gönen'e Brezilyalı top model Isadora eşlik etti.
 
48 saat süren, 60 bin dolara mal olan kısa film tadında olan klipte fırtınalı geçen, sancılı, büyük bir aşk hikayesi anlatılıyor. İstanbul'un en özel yaşam yeri olan Durusu Parkta çekimleri gerçekleşen klipte son model arabalar, helikopter, su altı kamerası da kullanıldı. Klip için hiç bir şeyden kaçmayan Gönen, Dallas'da eğitim görmüş bir mühendis. Liseyi Dallas'da, Üniversiteyi New Jersey, Stevens Institute of Technology'de bitiren Gönen, "Müzik benim yüreğim, yaşama sevincim. Müzik olmasa nefes alamam. Ben başka bir konu üzerinde eğitim görmüş olabilirim. Ama müzik olmazsa ben bu eğitimleri de alamazdım. Müzik benim her şeyim" diyor.
 
Farklı bir klip çalışması olması için daha önce klip çekmemiş bir insanla çalışmaktan son derece mutlu olduğunu söyleyen Gönen, "Herkes her şeyi yapıyor. Ben yapılmamışı yapmak istedim. Farklı bir yerde duruyorum ve farklı bir iş yapıyorum. Bundan sonra da benim yaptığım işlerde adım yazmasa, görüntüm olmasa bile benim olduğumu anlaşılacak" diyerek iddiasını ortaya koyuyor.

Etiketler: müzik dünyasında yepyeni bir soluk gönen, yeni albümler, yeni klipler, müzik haberleri, md altyapı, karaoke , şarkı sözleri , midi

Editör 11.7.2008 05:09:51 985