GİRİŞ YAP

x
Sargın Müzik

Müzik dünyasinda yepyeni bir soluk : Gönen

Dallas'da egitim gören mühendis Gönen, "Hayal Bile Edemezsin" isimli ilk albümü ile müzik dünyasina giris yapti. Müzik direktörlügünü Kargo grubundan tanidigimiz Selim Öztürk'ün yaptigi farkli bir albüm hazirlayan Gönen, "Hayal Bile Edemezsin"in kayitlarini Los Angeles'da yapti.

Tim Pierce, Luis Conte, Richie Garcia, Ramon Stagnaro gibi dünyaca ünlü müzisyenlerin eslik ettigi albümdeki sarkilarin düzenlemelerini de Selim Öztürk yapti.Albümdeki 8 sarkinin söz ve müzikleri Gönen ve Donat Bayer imzasi tasiyor.

Gönen "Ben çocuklugumdan bu yana müzik ile yatip müzik ile kalkiyorum. Müzik olmazsa yasayamam. Ben çok iyi bir egitim aldim ama müzik her seyin üstünde" diyor. Albümde farkli çalismalara yer verdigini söyleyen Gönen, "Beni zorlu bir sinav bekliyor. Ama benim okul hayatim çok zorlu geçti. Zorlu sorulara ve zor sinavlara aliskinim. O yüzden bu yarista olmak beni çok mutlu ediyor ve her türlü sinavi geçmek için hazirlikliyim" diyor.Gönen'in "Hayal Bile Edemezsin" adini verdigi albümü DMC etiketiyle müzik marketlerdeki yerini aldi.

Gönen ilk klibin de son model arabalar, helikopter, su alti kamerasi kullandi 60 bin dolar harcadi. 3 dakika 38 saniye de sinema tadinda bir klip çeken Gönen'e Brezilyali Isadora eslik etti... Gönen ilk albümü "Hayal Bile Edemezsin"in ilk klibini çekti. Donat Bayer'in sözü ve müzigini yaptigi "Vazgeçmem Asktan" sarkisi için kamera karsisina geçen Gönen simdiye kadar yapilmamisi yapti ve muhtesem bir klip çekti.
 
Sinan Çetin'in Plato Film ekibinden yönetmen Adil Oguz'un çektigi film kisa film tadinda çekildi. Sinema filmi ve reklam filmlerinin yönetmeni olan Adil Oguz, ilk klip çalismasini da Gönen ile yapmis oldu. 48 saat süren klip çekimlerin de Gönen'e Brezilyali top model Isadora eslik etti.
 
48 saat süren, 60 bin dolara mal olan kisa film tadinda olan klipte firtinali geçen, sancili, büyük bir ask hikayesi anlatiliyor. Istanbul'un en özel yasam yeri olan Durusu Parkta çekimleri gerçeklesen klipte son model arabalar, helikopter, su alti kamerasi da kullanildi. Klip için hiç bir seyden kaçmayan Gönen, Dallas'da egitim görmüs bir mühendis. Liseyi Dallas'da, Üniversiteyi New Jersey, Stevens Institute of Technology'de bitiren Gönen, "Müzik benim yüregim, yasama sevincim. Müzik olmasa nefes alamam. Ben baska bir konu üzerinde egitim görmüs olabilirim. Ama müzik olmazsa ben bu egitimleri de alamazdim. Müzik benim her seyim" diyor.
 
Farkli bir klip çalismasi olmasi için daha önce klip çekmemis bir insanla çalismaktan son derece mutlu oldugunu söyleyen Gönen, "Herkes her seyi yapiyor. Ben yapilmamisi yapmak istedim. Farkli bir yerde duruyorum ve farkli bir is yapiyorum. Bundan sonra da benim yaptigim islerde adim yazmasa, görüntüm olmasa bile benim oldugumu anlasilacak" diyerek iddiasini ortaya koyuyor.

Etiketler: müzik dünyasinda yepyeni bir soluk gönen, yeni albümler, yeni klipler, müzik haberleri, md altyapı, karaoke , şarkı sözleri , midi

Editör 7/11/2008 5:09:51 AM 909