GİRİŞ YAP

x
Sargın Müzik

Musti tazminat'tan kurtuldu ama bir sartla ...

Erol Köse, Mustafa Sandal'in tazminat ödemekten kurtuldugunu ama hala zorunlulugu oldugunu söyledi. Erol Köse, sözlesmesi bitmeden sirketten ayrilan Mustafa Sandal'a karsi açilan davanin neticesinde ünlü sarkicinin tazminat ödemekten kurtuldugunu ama eski sirketine iki albüm daha yapmak zorunda oldugunu söyledi.
Köse, mahkeme kararini söyle degerlendirdi: "Bahsi geçen sirket, yillar önce Fevzi Siverek'e satilmistir. Bana ait degil. Öte yandan Sandal, kontrati ihlal edince iki taraf da dostum oldugundan araci oldum. Uzalasamadilar ve davalik oldular. Karara göre Sandal'in Komedi Ses Görüntü ltd. ile anlasmasi devam etmektedir. Yani Mustafa Sandal tazminat ödemeyecek ama Komedi ltd'ye iki adet albüm yapmadan sanat hayatina devam etmeyecektir. Ayrica sirketin, devam eden kontrata ragmen baska firmadan albüm yaptigi için Sandal'dan o albümdeki kari ticaret hukukuna göre talep etme hakki saklidir. Zira tazminat davasi, Fikir ve Sanat Eserleri Mahkemesi'ne açilmistir ama zarari ticaret mahkemesinden talep edeceklerdir. Özetle mahkeme diyor ki, Sandal tazminat ödemeyecek ama kontrata uyup iki albümü sadece bu sirkete yapacaktir. Ayrica da ihlal ettiginin karini sirket isterse ticaret mahkemesiyle dava açarak talep edecektir."

Etiketler: musti tazminattan kurtuldu ama bir sartla ..., yeni albümler, yeni klipler, müzik haberleri, md altyapı, karaoke , şarkı sözleri , midi

Editör 7/11/2008 5:14:18 AM 758