GİRİŞ YAP

x
Sargın Müzik

Mustafa Sandal korsanla uğraşıyor !

Mustafa Sandal korsanla uğraşıyor !
"Karizma" adlı albümünü müzik marketlere sunan Mustafa Sandal albümünün korsan web sitelerinden indirilmesine karşı duyduğu rahatsızlıktan dolayı hukuki yollara başvurdu. Albümünün 450 bin kez download edildiğini tespit ettiğini söyleyen Mustafa Sandal bu konuda 500 bin dolarlık bir zarara uğradığını iddia etti.
Mustafa Sandal, tespit edilen mp3 siteleri ve korsan satıcılar hakkında yasal işlem başlatılacağını açıkladı. Yapılan ilk uyarının ardından, korsan satışların devam etmesi halinde sözkonusu site ve satıcılara marka yıpratma suçu gözönünde bulundurularak manevi tazminat davası da açılabilecek. Bu davalardan elde edilecek gelirin tamamı Yaman Sandal'ın adına hayır kurumlarına bağışlanacak. Sandal, "Oğlumun geleceğiyle oynayan emek hırsızlarının en ağır şekilde cezalandırılması için elimden geleni yapacağım. Korsana engel olması gerekenler suskun kalsa da ben ve gerçek dinleyicilerim bu onur savaşını sonuna kadar sürdüreceğiz. Karizma'nın korsana rağmen 1 numara olması ise, doğru bir iş yaptığımızı gösteriyor" yorumunu yaptı.

mustafa, sandal, korsanla, uğraşıyor DİNLE

Etiketler: mustafa, sandal, korsanla, uğraşıyor, yeni albümler, yeni klipler, müzik haberleri, md altyapı, karaoke, şarkı sözleri, midi, cep melodi

Editör 29.7.2009 03:27:24 1242