GİRİŞ YAP

x
Sargın Müzik

Müslüm Gürses'ten : Yalan Dünya

Müslüm Gürses'ten Yalan Dünya
Müslüm Gürses'in, 70 kişilik dev orkestra eşliğinde kaydettiği yeni stüdyo albümü "Yalan Dünya", Pasaj Müzik etiketiyle 8 Kasım 2010 tarihinde müzikseverlerin beğenisine sunuluyor. Yıllar öncesinden bildiğimiz şarkıların coverları, türküler ve bir de uzun havadan oluşan, on bir şarkının yer aldığı, müzikal prodüktörlüğünü Orhan Şallıel'in yaptığı "Yalan Dünya" albümünde, Türkiye' deki tecrübeli isimlerin yanı sıra birçok genç isim de sanatçıya bu özel çalışmasında eşlik etti.
Aslında orkestra şefi olan ve gerçekleştirdiği projelerle ülkemizdeki değişik müzik türlerinin birleşerek senfonik çalışmalar haline gelmesinde öncü rol oynayan Orhan Şallıel, bu albümde Müslüm Gürses'in çok özel yorumculuğunun yepyeni bir repertuar ve anlayışla hazırlanması için emek verdi. "Yalan Dünya" albümünde vokallerde Ladies & Gentlemen korosu ve albümün omurgasını taşıyan hem batı hem de türk yaylı partisyonlarında Istanbul Strings yaylı grubu sanatçıya eşlik etti.

Albümün mix ve mastering aşamaları Babajim stüdyolarında Alp Turaç ve Pieter Snapper tarafından tamamlandı.

Müslüm Gürses'in yeni albümünde; Şebnem Ferah'dan "Sigara", daha önce Ajda Pekkan'ın seslendirdiği Şehrazat şarkısı "Flu Gibi", sözleri Yahya Kemal Beyatlı'ya ait Hümeyra'dan dinlemeye alıştığımız "Sessiz Gemi", Selda Bağcan şarkısı "Yalan Dünya", Sezen Aksu&Zülfü Livaneli ortak çalışması "Belalım", Tuna Kiremitçi şarkısı "Mucize" ve yıllar önce Beyaz Kelebekler'den dinlediğimiz "Yalan Dünya" şarkıları yer alıyor.

Ayrıca Yalan Dünya albümünde "Mühür Gözlüm", "İşte Gidiyorum Çeşm-i Siyahım", "Yazmalı Gelin" gibi klasikleşmiş türküler ve "Bu Başımda Bu Sevda Nedir" adlı Neşet Ertaş'a ait bir uzun hava da yer alıyor.

Albümün ilk klibi Mahir Akyol yönetmenliğinde söz ve müziği Şebnem Ferah'a ait olan Sigara şarkısına çekildi.

Müslüm Gürses - Yalan Dünya

1. Sessiz Gemi
Söz: Yahya Kemal Beyatlı
Müzik: Patricia Carli, Franck Gerald
2. Yalan Dünya (düet Öykü Gürman)
Söz, Müzik: Selda Bağcan
3. Sigara
Söz, Müzik: Şebnem Ferah
4. Flu Gibi
Söz, Müzik: Şehrazat
5. Mucize
Söz, Müzik: Tuna Kiremitçi
6. Belalım
Söz: Sezen Aksu, Zülfü Livaneli
Müzik: Zülfü Livaneli
7. Yalan Dünya
Söz, Müzik: Selahattin Sarıkaya
8. İşte Gidiyorum Çeşmi Siyahım
Söz, Müzik: Şerif Mahzuni
9. Yazmalı Gelin
Söz: Muzaffer Arslan
Müzik: Abdurrahman Kızılay
10. Bu Başımda Bu Sevda Nedir
Söz, Müzik: Neşet Ertaş
11. Mühür Gözlüm
Söz, Müzik: Aşık Ali İzzet Özkan

müslüm, gürsesten, yalan, dünya DİNLE

Etiketler: müslüm, gürsesten, yalan, dünya, yeni albümler, yeni klipler, müzik haberleri, md altyapı, karaoke, şarkı sözleri, midi, cep melodi

Editör 15.11.2010 13:57:37 1163