GİRİŞ YAP

x
Sargın Müzik

Murat Pirpiri'nin ilk albümü : Yaklaş

Murat Pirpiri'nin ilk albümü Yaklaş
Murat Pirpiri ilk albümü Yaklaş ile müzik dünyasına hızlı bir giriş yapmaya hazırlanıyor. Çocukluk yıllarından itibaren müzikle hep yakın olan Murat Pirpiri, profesyonel müzik kariyerine 1997 yılında başladı. Kısa zaman içerisinde adından sıkça söz ettirmeyi başaran sanatçı, İstanbul'da çeşitli gece klüplerinde de sahne almaya başladı.
Arnavutköy'de bulunan Club Level'da 5 yıl boyunca başarılı bir sahne performansı ile geniş bir dinleyici kitlesine ulaştı.

Aynı zamanda başarılı bir söz yazarı ve besteci olan Murat Pirpiri, çeşitli albümlerde besteci kimliği ile yer aldı.

2009 yılının son aylarında Irmak Plak etiketi ile piyasaya çıkan ilk albümü “Yaklaş”, Emre Irmak prodüktörlüğünde yapıldı. Söz ve bestesi kendisine ait olan sekiz şarkının yanısıra Sanatçı, Kenan Doğulu'nun "Tak Etti" ve Yonca Evcimik'in seslendirdiği Şehrazat şarkısı olan "Cesaretim Yok" adlı iki cover şarkıyı da albümüne aldı.

Albümün ilk klibi aynı zamanda albümün çıkış şarkısı olan "Şans Lazım" adlı şarkıya Deniz Akel yönetmenliğinde çekildi. Görüntü yönetmenliğini Murat Tuncel'in yaptığı klip iç ve dış mekan çekimleri ile birlikte toplam 2 günde tamamlandı. Klipte kullanılan Vespa marka motorsiklet, tasarımcı Gizem Bingöl tarafından Hint ve Pakistan kamyonlarından esinlenerek hazırlandı. Ön çalışması beş gün süren Vespa tasarımı, özgün görünümü ile bir ilke imzasını attı. Klipte Murat Pirpiri'ye 20 kişilik bir cast ekibinin yanısıra beş müzisyen eşlik etti.

murat, pirpirinin, ilk, albümü, yaklaş DİNLE

Etiketler: murat, pirpirinin, ilk, albümü, yaklaş, yeni albümler, yeni klipler, müzik haberleri, md altyapı, karaoke, şarkı sözleri, midi, cep melodi

Editör 23.1.2010 10:07:00 1105