GİRİŞ YAP

x
Sargın Müzik

Moral : Kafadaki Her Sey

Moral, grubun solisti Tolga Türünz'e ait on sarkidan olusan "Kafadaki Her Sey" adli ilk albümünü Pasaj Müzik etiketiyle yakinda yayinliyor. 2008 yilinda baslanan "Kafadaki Her sey" albümünün hazirliklari 2010 yilinda Iskender Paydas'in sarki prodüktörlügünü yaptigi "An gelir" in Babajim'de yapilan kaydiyla son buldu. 6 farkli stüdyoda tamamlanan albümün masteringi Çaglar Türkmen'e ait.
Umutsuzluga Söylenmis Umut Sarkilari

Her biri müzik disinda ayni zamanda is hayatinin içinde olan grup üyeleri sarki sözlerinin, kentin kesmekesi içinde akip giden yasamin bir rutini olan is hayati ve sosyal iliskiler gibi birçok seyden etkilenerek yazildigini ancak yasanilan tüm olumsuzluklara ragmen sarkilarin Umutsuzluga Söylenmis Umut Sarkilari oldugunu belirtiyorlar. "Gündelik yasamimizda sadece kayboldugunda farkina vardigimiz aslinda bizi hayata baglayan yasama enerjimizdir moral."diyerek sözlerine devam eden grup yaptiklari müzigin onlar için en büyük moral kaynagi oldugunu ve bunu grup isminin MORAL olmasinin nedeni olarak gösteriyorlar.

Eski zamanlarla günümüz modern müziginin harmanlandigi sakin bir sounda sahip, yayli enstrümanlar ve klavyeyle (hammond) zenginlestirilmis, albümün çikis sarkisi "An Gelir" Baris Berberoglu' nun yönetmenliginde kliplendi. An Gelir; gidenlerin ardindan yazilmis, kirginliklarin anlatildigi ama her seyin bir anda degisecegine inancini kaybetmeyen bir sarki.

Tolga Türünz (akustik gitar/vokal), Arda Algan (bas), Cem Yalçinkaya (gitar) ve Tansel Türünz'den (davul) olusan Moral, 2006 yilinda kuruldu. Grup, 2009 yilinda Rock'n Dark Ekspres yarismasinda, performanslarindan dolayi Istanbul 1. olurken, ayni yil söz ve müzigi Tolga Türünz'e ait "Dünya Bizi Affeder mi?" sarkisinin intro melodisi"81 ilde 81 orman" kampanyasinin müzigi seçildi. 

Etiketler: moral kafadaki her sey, yeni albümler, yeni klipler, müzik haberleri, md altyapı, karaoke , şarkı sözleri , midi

Editör 5/21/2011 4:37:12 PM 828