GİRİŞ YAP

x
Sargın Müzik

Mazlum Çimen: LAL FİGAN

Mazlum Çimen LAL FİGAN
Müzik geçmişinde birçok esere; besteci, söz yazarı ve yorumcu olarak imzasını atan Mazlum Çimen, uzun bir aradan sonra, "LAL FİGAN" albümüyle tekrar müzikseverlerin karşısında. Esen Müzik etiketiyle yayınlanan albümde, sürpriz isimlerle birlikte yeni ve eski eserlere yer veriliyor. Menderes Samancılar'ın sözlerini yazdığı "Zeren" adlı eseri Hilmi Yarayıcı, Fırat Başkale ve Niyazi Koyuncu Arapça, Kürtçe ve Lazca olarak yorumlayarak sanatçıya eşlik etti.
Sanatçı, Atilla İlhan'ın “Ne Kadınlar Sevdim Zaten Yoktular” adlı sevilen şiirini Selçuk Yöntem'le birlikte söyledi. Ayrıca, Can Yücel'in "Ben Hayatta En Çok Babamı Sevdim" şiirini de muhteşem yorumladı.

10 eserden oluşan Lal Figan albümündeki tüm besteler Mazlum Çimen'e ait. Yasemin Göksu ve Emekçi sözleriyle, Emir Ersoy mix-tonmaister, Eylem Pelit de aranjör olarak imza attı.

Müzik hayatına küçük yaşlarda müzisyen babasıyla birlikte, bağlamayla derlemeler yaparak başlayan, sonrasında konservatuarda keman bölümüne giren, bale eğitimiyle mezun olmuş yetenekli ve çok yönlü bir sanatçıdır.

İhsan Yüce'nin desteğiyle film müzikleri yapmaya başlayan Mazlum Çimen, Antalya Altın Portakal Film Festivali, Ankara Uluslararası Film Festivali, Adana Altın Koza Film Festilvali gibi ülkemizin önemli festivallerinden sayısız ödül kazandı.

Bununla birlikte, "Gönlümdeki Köşk Olmazsa" ve "Hoşçakal Yarın" adlı sinema filmlerinde oyuncu olarak da yer aldı.

Mazlum Çimen, başarılı müzik geçmişi ve tecrübesini, usta müzisyenlerle "Lal Figan" albümünde en üst düzeye taşıdı.

Allah İçin
Söz: Gedai (Anonim) Müzik: Geleneksel Derleyen: İhsan Öztürk
Ben Hayatta En Çok Babamı Sevdim
Şiir: Can Yücel Müzik: Mazlum Çimen
Bugün Nalan'ı Efkarım
Söz: Aşık Meluli Müzik: Mazlum Çimen
Çıksam Issız Dağlara    
Söz & Müzik: Mazlum Çimen
Gel Gönül
Söz: Yasemin Göksu Müzik: Mazlum Çimen
Zehir Zıkkım    
Söz & Müzik: Mazlum Çimen
Ne Kadınlar Sevdim Zaten Yoktular
Şiir: Atilla İlhan Müzik: Mazlum Çimen Seslendiren: Selçuk Yöntem

mazlum, çimen, lal, fİgan DİNLE

Etiketler: mazlum, çimen, lal, fİgan, yeni albümler, yeni klipler, müzik haberleri, md altyapı, karaoke, şarkı sözleri, midi, cep melodi

Editör 12.5.2013 16:20:28 1254