GİRİŞ YAP

x
Sargın Müzik

Mavi Mavi

Mavi Mavi
Mavi, kendi adını taşıyan,4 şarkı ve 1 remixin yer aldığı ilk albümünü Pasaj Müzik etiketiyle Eylül ayında müzik dinleyicisinin beğenisine sunmaya hazırlanıyor. Albüm Orkun Tunç ve Taner Yurdunkulu'nun müzikal direktörlüğünde hazırlandı.
Seyyal Taner'in 80'li yıllarda söylediği, retro bir anlayışı temsil eden "Neler Oluyor" şarkısının da yer aldığı albümde ayrıca söz ve müziği Mavi'ye ait olan Düş, Bırak, 30 ve Bırak şarkısının remiks versiyonu yer alıyor.

Müzik sektörüne çok uzak bir noktadan bu projeye başlayan, iki sene içerisinde hazırladığı albümü "amatörlük heyecanı" taşıyan bir çalışma olarak tanımlayan Mavi, "varılacak sonuçtan çok, şu geçirdiğimiz süreç başlı başına çok mutlu ediyor bizi, ve eğleniyoruz, önemli olan da bu" diye ekliyor.

Albümün ilk video klip şarkısı olan "30"daki hissin esasen gözlemlediği 30 yaş ruh halini de özetlediğini belirten Mavi; "20ler'i devirip, artık aşktan kimsenin ölmediğini anladığımız, büyük dramatik sahnelerin ardından hayatın bir şekilde işleri yoluna koyduğunu gördüğümüz, gerçekte neyin önemli olduğunu kavradığımız ve olaylardan derslerimizi alıp, öğrenerek yolumuza devam ettiğimiz bir ömür dilimi bence 30 ve sonrası. Şahsen kendimi nihayet tanımaya, kabullenmeye başladığım, etrafımdan beklentilerimin daha gerçekçi, kendimden beklentilerimin daha insaflı olduğu, hayır demekten çekinmeden, sıradan sayılmaktan korkmadan, doğru anlaşılmanın bir lüks olduğunu ve hep gerçekleşme ihtimalinin sürekli loto tutturma ihtimaliyle aynı olduğunu kabullenerek ve en çok da neyi niye istediğimi bilerek ilerlediğim bir zaman dilimi benim 30 yaşım" diyor.

mavi, mavi DİNLE

Etiketler: mavi, mavi, yeni albümler, yeni klipler, müzik haberleri, md altyapı, karaoke, şarkı sözleri, midi, cep melodi

Editör 24.9.2010 13:49:24 1014