GİRİŞ YAP

x
Sargın Müzik

Mabel Matiz ilk albümüyle müzik marketlerde !

Yeni neslin yeni sesi, solugu "Mabel Matiz" kendi adini tasiyan ilk albümüyle Türk müzikseverleri selamlamaya hazirlaniyor. Daha önce besteledigi sarkilarini internet üzerinden genis bir kitleye ulastirmayi basaran sanatçi 1,5 yildir üzerinde çalistigi ilk albümünün müjdecisi olarak ilk klibini "Arafta" adli sarkisina çekti. Klibin yönetmenligini Devrin Usta üstlenirken çekimler 2 gün boyunca Kirklareli'nin sirin Karadeniz sahil kasabasi olan Igneada'da gerçeklesti.
Mabel Matiz, Mabel adini Kumral Ada Mavi Tuna adli romandan aliyor. Matiz ise müzigini en iyi tanimladigina inanarak adina ekledigi ve "çok sarhos, düskün kimse" anlamlarina gelen eski Yunanca kökenli argo bir kelime. 2008'den bugüne gitar-vokal agirlikli kaydettigi kendi sarkilarini ve cover demolarini kisisel web sitesi üzerinden anonim olarak yayimlayan Mabel Matiz, 2009'da müzigine ilgi gösteren Engin Akinci ile tanisarak ilk solo albümünün hazirliklarina basladi, Türkiye'nin en önemli aranjör ve prodüktörlerinden Alper Erinç ve Alper Gemici ile bir araya gelerek ilk albümü için stüdyo çalismalarina basladi.

Matiz, kendi adini tasiyan ilk albümünü Zoom Kurumsal ve Esen Müzik isbirligiyle piyasaya sürerken albümün onuruna 29 Nisan Cuma günü IKSV – Salon'da verdigi ilk konseriyle de kendisini uzun yillar internetten takip eden merakli hayranlari ve seçkin izleyici kitlesinden tam puan almayi basardi. Konserin finalinde sahneye çikan ve Mabel ile birlikte 2 sarki seslendiren Teoman ise gecenin bir diger sürpriziydi. Hayranlarinin yaptigi müzik türünü "Matizm" olarak degerlendirdigi sanatçi bu konuda yepyeni bir akimin yaraticisi olarak da dikkat çekiyor.

Mabel Matiz hali hazirda Keremcem, Teoman ve Göksel gibi isimlerin henüz piyasaya çikmamis yeni albümlerine verdigi söz ve bestelerle de Türk müzik sahnesinde çok önemli bir besteci ve söz yazari olarak da yer alacaginin ilk sinyallerini vermis durumda.

Insanin içine isleyen sözler, bas döndürücü melodiler, kisacasi uzun yillardir eksikligini hissettigimiz gerçek bir kent ozani, Türk müzik sahnesine bu albümle büyük bir merhaba diyor. 10 Mayis 2011 günü raflardaki yerini almis olacak olan ilk Mabel Matiz albümünün diger dikkat çeken parçalari ise bestesi Mabel Matiz'e ait olan, Aysel Gürel anisina yazilmis bir Yalçin Tosun siiri olan "Peruk Gibi Hüzünlü" bestesi yine Matiz'e ait olan ve bir Birhan Keskin siiri olan "Zaman", Hrant Dink'in ölümü üzerine yazilmis olan söz ve bestesi Mabel Matiz'e ait olan "Öteki", Barisirsa Ruhum, Filler ve Çimen, Söylese O Ben Söyleyemem.

Arafta
Söz & Müzik: Mabel Matiz
Filler Ve Çimen
Söz & Müzik: Mabel Matiz
Kül Hece
Söz & Müzik: Mabel Matiz
Söylese O Ben Söyleyemem
Söz & Müzik: Mabel Matiz
Mori'nin Meyhanesi
Söz & Müzik: Mabel Matiz
Öteki
Söz & Müzik: Mabel Matiz
Barisirsa Ruhum
Söz & Müzik: Mabel Matiz
Peruk Gibi Hüzünlü
Söz: Yalçin Tosun Müzik: Mabel Matiz
Matizin Sarkisi
Söz & Müzik: Mabel Matiz
Hercai Menekse
Söz & Müzik: Mabel Matiz
Zaman
Söz: Birhan Keskin Müzik: Mabel Matiz
Süpheli Sarkinin Sairi
Söz & Müzik: Mabel Matiz

Etiketler: mabel matiz ilk albümüyle müzik marketlerde, yeni albümler, yeni klipler, müzik haberleri, md altyapı, karaoke , şarkı sözleri , midi

Editör 5/21/2011 4:27:37 PM 717