GİRİŞ YAP

x
Sargın Müzik

Levent Ertan Günaha Davet ediyor!

Ilk stüdyo albümünde müzik dinleyicisini dikkatini çekmeyi basaracak Levent Ertan "Günaha Davet" ediyor. Türkiye'de yapilan ilk pop star yarismasinin birincisi olarak müzik hayatina baslayan LEVENT ERTAN'in dört sarkidan olusan ilk çalismasi "GÜNAHA DAVET" Nisan ayinda Statü Prodüksiyon etiketiyle raflarda yerini aldi.
"Günaha Davet" sarkisini Can Ertik ile birlikte yazan Levent Ertan albümde yer alan "Ask", "Karmasik", "Güzele Bakmak Sevap" gibi diger sarkilarin söz ve bestelerine imzasini atti.

Levent Ertan sarkilarinda bir gencin gözünden askin evrelerini anlatiyor. Sarkilardaki ruhun yansimasi olarak; insanlarin pesinden kostuklari ve tutunmaya çalistiklari an be an zorlasan ask hikayelerini anlatmaya çalisan Levent Ertan, "aslinda günümüzde her seyin hizli tüketildigi ve asklarin sadakatin yok olma egilimiyle yüz tutmus durumda oldugunu, insanlarin sadece maddeye tutunup gerçek aski kaçirdiklarini ifade ettim bu albümde" dedi.

Alternatif pop tarzindaki albümde yer alan sarkilarin, dans müziginin dünyadaki örnekleri ile yarisacak kadar saglam bir altyapida hazirladigini söyleyen Levent Ertan, "yaratici bir yaklasimla çok titiz çalistik" dedi. Her geçen gün soundun'u gelistirmek için stüdyoda yeni seyler denedigini söyleyen genç sanatçi, 2012 yilindan oldukça umutlu oldugunu dile getirdi.

13 yildir müzikle ugrasan Levent Ertan'in "Günaha Davet" albümü Sismix stüdyosunda alti aylik bir çalisma sonucunda hazirlandi. Bu kadar iyi bir sound çikmasini saglayarak aranjeleri hazirlayan Seçkin Özer projenin mix ve masteringini de yapti. Sarkilarin altyapilari, elektronik müzigin r&b sounduyla bulusmasiyla olustu.

Imaj fotograflarini Ümit Karalar'in çektigi Levent Ertan'in ilk video klibi "Günaha Davet" Serdar Gözelekli tarafindan Beykoz kundura fabrikasina kurulan sonsuz fonlu bir stüdyoda çekildi. Klipte Canon 7D ve Red Epic olmak üzere iki farkli kamera kullanildi. Red Epic ile çekilen sahneler yüksek kare (300) slow motion olarak kayit edildi. Levent Ertan'a Arjantin asilli model "Laura Muro" eslik etti. 15 kisilik ekibin çalistigi klip, 8 saatte tamamlandi.

Etiketler: levent ertan günaha davet ediyor, yeni albümler, yeni klipler, müzik haberleri, md altyapı, karaoke , şarkı sözleri , midi

Editör 5/20/2012 3:16:22 PM 526