GİRİŞ YAP

x
Sargın Müzik

Kürsat Basar'dan Caz Albümü: Keske Burada Olsaydin

Ödüllü gazeteci yazar Kürsat Basar, iki yildir canli performanslariyla devam eden müzik serüvenini, ünlü sanatçilar ve klasiklesmis sarkilarla "Keske Burada Olsaydin" adli albümüne tasiyor. Onu; gazeteci, köse yazari ve çok satan romanlarin yazari olarak tanidik yillarca. Kelimelerle arasi bu kadar iyi olan Kürsat Basar'in, müzige de tutkusu büyük oldu her zaman. 80'li yillarda TRT için hazirladigi "Caz Duygusu" adli TV programini müzikseverler mutlaka hatirlayacaktir.
Son dönemde müzikle iliskisini daha da yogunlastiran Kürsat Basar, yazdigi "Bizim Sarkimiz" müzikali ve grubuyla birlikte gerçeklestirdigi canli performanslariyla dikkat çekti.

Basar, bu keyifli müzik yolculuguna simdi de bir stüdyo albümüyle devam ediyor. Kürsat Basar, klasiklesmis Türkçe pop sarkilarini ve biri kendine ait olmak üzere iki yeni eseri, birçok ünlü sanatçinin konuk olarak seslendirdigi caz yorumlariyla bir albümde topladi.

Kürsat Basar, albümünün ortaya çikis hikayesini söyle anlatiyor: "Yakindan taniyanlar, müzigin benim hayatimda ne kadar önemli oldugunu bilirler. Ama romanlarin, yazilarin arasinda müzik yillar boyunca hep geride kaldi. Iki yil önce bir rastlantiyla sahneye çikmam ve uzun zamandir bir kenarda duran saksafonumu yeniden çalmaya baslamam bu albümün baslangicini olusturuyor."

"Keske Burada Olsaydin" albümü, konuk sanatçilarin seslendirdigi 9 sarki, 2 enstrümantal eser ve 1 eserin radyo versiyonundan olusuyor. 90'larda "Neredesin" adli sarkisiyla taninan Aysen'in seslendirdigi ve ayni zamanda albümün çikis parçasi olan "Keske Burada Olsaydin" Kürsat Basar ve Zeynep Talu'nun ortak çalismasi. Albümde Sezen Aksu, Yasar, Yesim Salkim, Ilhan Sesen, Levent Yüksel, Erol Evgin, Zeynep Talu gibi Türk popunun önemli isimleri ve piyanosuyla Burçin Büke, Kürsat Basar'a eslik ediyor. Berkay Özides ve Senay Lambaoglu gibi genç seslerin de bulundugu albüm, Marsandiz Stüdyolari'nda, Kürsat Basar'in müzik direktörlügünde, tümüyle canli olarak kaydedildi. Güçlü seslerle bulusan unutulmaz sarkilar ve albümde yer alan yeni eserler, Kürsat Basar'in saksafonuyla tekrar anlam kazaniyor.

Basar albümü su sözlerle anlatiyor: "Bu albüm, yazdigim kitaplar gibi, yaptigim bütün her sey gibi beni anlatiyor. Yazi ya da müzik... Önemli olan benim de gerçekte ne oldugunu bilmedigim, içimdeki o duyguyu anlatmanin bir biçimini bulmak. Ama romandan farkli olan sey, bu albümde, benim o duygumu, kimi sarkilarda çocuklugumu, kimi sarkilarda büyük askimi, kimi sarkilarda söylemek istedigim sözleri bu muhtesem müzisyenlerin benimle paylasmasiydi. Albümdeki sarkilarin hemen hepsi birlikte, ayni anda çalindi, söylendi. Yani o anin duygusunu tasiyor."

Albümün ilk video klibi, albüme adini veren, sözleri Kürsat Basar ve Zeynep Talu'ya, müzigi yine Kürsat Basar'a ait olan "Keske Burada Olsaydin" adli sarkiya çekildi. Yönetmenligini Gürcan Keltek'in üstlendigi video klip, Mayis ayindan itibaren dijital platformlarda ve TV kanallarinda yerini alacak.

Unutulmaz sarkilarin albümü "Keske Burada Olsaydin" Esen Entertainment etiketiyle 01.05.2012 tarihinden itibaren müzikseverlerin begenisine sunulacak.

1. KESKE BURADA OLSAYDIN / Kürsat Basar feat. Aysen
2. EL GIBI / Kürsat Basar feat. Sezen Aksu
3. KIMSE BILMEZ / Kürsat Basar feat. Yasar
4. ÜÇ KALP / Kürsat Basar feat. Yesim Salkim
5. SEN BENIM SARKILARIMSIN / Kürsat Basar feat. Ilhan Sesen
6. KAYBOLDUM (EL CIEGO) / Kürsat Basar feat. Levent Yüksel
7. HEP BÖYLE KAL / Kürsat Basar feat. Erol Evgin&Zeynep Talu
8. BEN VARIM / Kürsat Basar feat. Berkay Özides
9. IZMIR’IN KAVAKLARI / Kürsat Basar feat. Ilhan Sesen&Senay Lambaoglu
10. PERA’DA ZAMAN / Kürsat Basar feat. Burçin Büke - Enstrümantal
11. KESKE BURADA OLSAYDIN / Kürsat Basar - Enstrümantal
12. KAYBOLDUM (EL CIEGO) (Radio Edit) / Kürsat Basar feat. Levent Yüksel 

Etiketler: kürsat basardan caz albümü keske burada olsaydin, yeni albümler, yeni klipler, müzik haberleri, md altyapı, karaoke , şarkı sözleri , midi

Editör 5/20/2012 3:11:00 PM 479