GİRİŞ YAP

x
Sargın Müzik

Kırmızı'dan single albüm ..

Kırmızı'dan single albüm ..
Kan, ateş, aşk, şehvet, öfke, heyecan, güç, cesaret ve tehlike... Hepsinin rengi aynı; KIRMIZI... Karakterlerini KIRMIZI olarak betimleyen grup yırtıcı, sert ve cesur duruşlarını müziklerine de yansıtıyor... KIRMIZI'nın kendi adını taşıyan 2 şarkılık ilk single çalışması, T&A Project / İrem Records etiketiyle 10 Şubat'ta tüm müzik marketlerdeki yerini alıyor.
Enerjik sahne performansları ve güçlü soundları ile 2010 yılını kırmızıya boyamaya hazırlanan grup 2005 yılında bir araya geldikten itibaren, İstanbul ve diğer şehirlerdeki çeşitli mekanlarda aralıksız canlı performanslarını sergiledi.

İdil Çağatay (Vokal), Fulya Akgün (Elektrogitar), Başak Gün (Bas Gitar) ve Aslı Polat (Davul)'tan oluşan grubun KIRMIZI isimli single'ı, "Türkiye'nin ilk kadın rock grubu albümü" olması ile de dikkat çekiyor.

Söz ve müziği grubun vokalisti İdil Çağatay'a ait olan "Veda Etme" ve "Kırmızı" isimli şarkıların düzenlemeleri KIRMIZI ve Taner Ayan, mixleri Arıkan Sırakaya, masteringleri Tom Coyne (Sterling Sound, New York) tarafından yapıldı.

"Veda Etme" isimli şarkıya çekilen ilk klip Şubat ayında tüm müzik kanallarında yayına başladı. Playback stüdyolarında çekilen klibin yönetmenliğini Mantis Film'den Özkan Aksular, görüntüntü yönetmenliğini Ergin Öztürk üstlendi.

kırmızıdan, single, albüm, .. DİNLE

Etiketler: kırmızıdan, single, albüm, .., yeni albümler, yeni klipler, müzik haberleri, md altyapı, karaoke, şarkı sözleri, midi, cep melodi

Editör 23.2.2010 03:29:13 781