GİRİŞ YAP

x
Sargın Müzik

Jülide Özçelik: Jazz Istanbul Volume 2

4 sene önce çikardigi "Jazz Istanbul Volume 1" adli albümüyle Türkçe sözlü caz müziginin önemli yorumcularindan biri olarak taninan Jülide Özçelik'in 2. albümü "Jazz Istanbul Volume 2", bagimsiz müzik yapim sirketi Kadiköy Müzik etiketiyle 27 Aralik'ta müzik marketlerdeki yerini aliyor.
"Jazz Istanbul Volume 2" albümünde ilk albümde de oldugu gibi Jülide Özçelik'in kendi besteleriyle beraber çesitli sarkilarin yeni düzenlemeleri bulunuyor.

Toplamda 10 sarkidan olusan, tüm düzenlemelerin Cem Tuncer'e ait oldugu albümde sözü ve bestesi Jülide Özçelik'e ait 5 sarkiyla birlikte Özdemir Erdogan'in "Vitrin"ini, Asik Veysel'in "Uzun Ince Bir Yoldayim"ini, Neset Ertas'in "Gönül Dagi"ni, sözleri Ömer Hayyam'a müzigi Mehmet Güreli'ye ait "Kimse Bilmez"i ve anonim bir türkü olan "Su Yaltadan Tas Yükledim"i yeni düzenlemeleriyle dinleyecegiz.

Kayitlari ve mix'i Erim Arkman tarafindan Babajim Stüdyolari'nda canli hücum kayit olarak gerçeklestirilen, mastering'ini Bob Katz'in yaptigi albümde gitarda Cem Tuncer, piyanoda Ercüment Orkut, kontrbasta Kagan Yildiz, davulda Cengiz Baysal, trompette Senova Ülker ve perdesiz gitarda Cenk Erdogan bulunuyor.

Etiketler: jülide özçelik jazz Istanbul volume 2, yeni albümler, yeni klipler, müzik haberleri, md altyapı, karaoke , şarkı sözleri , midi

Editör 1/12/2012 2:23:40 PM 592