GİRİŞ YAP

x
Sargın Müzik

Istanbul Arabesque Project

Istanbul Arabesque Project
1960'lı yılların başında Türk halkının protest müziği olarak ortaya çıkan arabesk müzik, 2000'li yılların başında olduğumuz şu günlerde, yepyeni bir grup ile müzikseverlerle buluşuyor: ISTANBUL ARABESQUE PROJECT.İddialı bir albümle gelen grup şimdiden ses getirmiş durumda.
Yaşadıkları dönemin bir bölümü, arabesk müziğin yasaklı yıllarına denk gelen 4 müzisyenden oluşan ISTANBUL ARABESQUE PROJECT’in, Her Gün İsyanım Var isimli ilk albümü 6 Ekim Çarşamba günü ESEN MÜZİK etiketiyle raflara girdi.

Albümde Hakkı Bulut’un İkimiz Bir Fidanız ve Son Mektup, İbrahim Tatlıses’in Allah Allah, Selami Şahin’in Senin Olmaya Geldim, Sait Büyükçınar’ın Her Gün İsyanım Var Kadere, Ali Tekintüre-Yunus Bülbül’ün Aldanma Çocuksu Mahsun Yüzüne  eserlerinin yanı sıra söz ve müziği gruba ait olan 3 adet de beste var.

Yaklaşık 2 yıl önce Barbaros Akbulut tarafından kurulan, kayıtları internet üzerinden yayılan, Türkiye’nin birçok yerinde sahne alan, albümleri olmamasına rağmen konser verdikleri her mekanı  tıka basa dolduran grup, aynı zamanda repertuarı tamamen arabesk eserlerden oluşan tek rock grubu. 

istanbul, arabesque, project DİNLE

Etiketler: istanbul, arabesque, project, yeni albümler, yeni klipler, müzik haberleri, md altyapı, karaoke, şarkı sözleri, midi, cep melodi

Editör 24.10.2010 06:12:23 1456