GİRİŞ YAP

x
Sargın Müzik

İstanbul Arabesque Project : Damarımda Kanımsın

İstanbul Arabesque Project Damarımda Kanımsın
Geçtiğimiz yıl çıkardığı "Her Gün İsyanım Var" isimli albümü ile dikkatleri üzerine çeken ISTANBUL ARABESQUE PROJECT, ikinci albümü "Damarımda Kanımsın"ı yayımlıyor. Albümde 5'i cover, 5'i beste olmak üzere 10 şarkı yeralıyor.
Arabesk eserleri rock altyapılar, doğu vurmalıları ve vokaller kullanarak yorumlayan düzenlemelerinde, arabesk müziğin olmazsa olmazı kabul edilen yaylı enstrümanlara, klarnet - kanun gibi ince sazlara yer vermeyen tamamıyla rock altyapılarına sadık kalarak müzik yapan ISTANBUL ARABESQUE PROJECT, bestelerini de kendi yarattığı arabesk formatında yapıyor.

Albümde yer alan şarkıların başında, albüme de adını veren, zamanında Zeki Müren, Belkıs Özener, Şükran Ay ve Neşe Karaböcek tarafından seslendirilmiş olan DAMARIMDA KANIMSIN (söz - müzik Sinan Subaşı) yer alıyor. Bu eseri, bir Müslüm Gürses klasiği olan UNUTAMADIM (Kaç Kadeh Kırıldı, söz Şakir Aslan, müzik Burhan Bayar), Ferdi Tayfur ile özdeşleşmiş olan BANA SOR (söz Ahmet Selçuk İlkan, müzik Sait Büyükçınar), İbrahim Tatlıses'in seneler önce yorumladığı, Kazancı Bedih'in derlediği TÜKENDİ NAKD-İ ÖMRÜM ve rock formatında düzenlenmiş olan MEVLANA oyun havası takip ediyor.

Grubun besteleri ise NEFES ALAMADIM (söz Barbaros Akbulut, müzik Korkut Peker), İSYANIM TANRIYA DEĞİL SANA (söz Barbaros Akbulut, müzik Korkut Peker), MÜHÜR (söz - müzik Korkut Peker), TEK GÜLÜŞÜNE (söz Barbaros Akbulut, müzik Korkut Peker), YALNIZLAR GÜLMEZ Mİ RÜYADA BİLE? (söz Barbaros Akbulut, müzik Özer Kırçak) şeklinde sıralanıyor.

Davul: BARBAROS AKBULUT
Gitar: KORKUT PEKER
Bas Gitar: UTKU KIRCA
Vokal: AYŞEGÜL ŞİRİN

Unutamadım (Kaç Kadeh Kırıldı)
Söz: Şakir Askan Müzik: Burhan Bayar
Damarımda Kanımsın
Söz & Müzik: Sinan Subaşı
Nefes Alamadım
Söz: Barbaros Akbulut Müzik: Korkut Peker
İsyanım Tanrıya Değil Sana
Söz: Barbaros Akbulut Müzik: Korkut Peker
Mühür
Söz & Müzik: Korkut Peker
Yalnızlar Gülmez Mi Rüyada Bile
Söz: Barbaros Akbulut Müzik: Özer Kırçak
Bana Sor
Söz: Ahmet Selçuk İlkan Müzik: Sait Büyükçınar
Tek Gülüşüne
Söz: Barbaros Akbulut Müzik: Korkut Peker
Tükendi Nakd-i Ömrüm
Söz & Müzik: Anonim
Mevlana (Oyun Havası)
Müzik: Anonim 

İstanbul, arabesque, project, damarımda, kanımsın DİNLE

Etiketler: İstanbul, arabesque, project, damarımda, kanımsın, yeni albümler, yeni klipler, müzik haberleri, md altyapı, karaoke, şarkı sözleri, midi, cep melodi

Editör 5.11.2011 13:57:39 765