GİRİŞ YAP

x
Sargın Müzik

Işın Karaca : Arabesque, geçmiş, geçmemiş hiç

Işın Karaca Arabesque, geçmiş, geçmemiş hiç
Işın Karaca 4. stüdyo albümü Uyanış'tan sonra, hayatlarının vazgeçilmez parçası müzik olanlar için harika bir sürpriz ile hayranlarının karşısına çıkıyor.Aylar süren yoğun süreç nihayet tamamlandı.1960'lı yıllarda başlayan toplumun her katmanını etkilemiş, iz bırakan, asla varlığı inkar edilemez arabesk şarkıları, Işın Karaca'dan dinlemeye hazır mısınız ?
“Arabesque, geçmiş, geçmemiş hiç” adını taşıyan yeni  Işın Karaca albümü Nisan ayında Akış Production / Seyhan Gold etiketiyle müzik marketlerde yer alıyor.

Proje danışmanı ve vokal koçluğunu Selami Şahin'in yaptığı albümde yer alan 10 şarkının düzenlemelerini Selim Çaldıran yaptı. İlk defa tüm albümünü başka bir aranjöre teslim eden Işın Karaca, zamanında Kibariye, İbrahim Tatlıses, Bülent Ersoy... gibi sanatçıların söylediği şarkıları kendi stili ve vokal tekniği ile yeniden hayat verdi.

Prodüktörlüğünü Akın Büyükkaraca ve Işın Karaca'nın yaptığı albümde yer alan bütün şarkılar zengin bir müzisyen topluluğu tarafından akustik çalınıp kaydedildi.

Her şeyin sığlaştığı bir dönemde, lezzetini unutmadığımız, gösterişten uzak, sıcak ve yalın anlatıma sahip şarkılar, Işın Karaca'nın güçlü yorumcu kimliğiyle 2010 yılında yeniden parlamaya başlıyor. Hareketli, ritmik oldukları kadar anlatım yönüyle de zengin şarkılardan oluşan albümde Işın Karaca Hüsnü Şenlendirici ile düet yaptı.

Maldivler'de fotoğrafları çekilen albümün ilk video klibi, "Dert Bende Derman Sende" şarkısına Sedat Doğan yönetmenliğinde gerçekleştirildi.

işın, karaca, arabesque,, geçmiş,, geçmemiş, hiç DİNLE

Etiketler: işın, karaca, arabesque,, geçmiş,, geçmemiş, hiç, yeni albümler, yeni klipler, müzik haberleri, md altyapı, karaoke, şarkı sözleri, midi, cep melodi

Editör 30.4.2010 05:28:51 1013