GİRİŞ YAP

x
Sargın Müzik

Hakan Akay: Olmasi Gereken Gibi

Alternatif müzigin en heyecan verici yeni isimlerinden Hakan Akay'in dokuz sarkidan olusan ilk stüdyo albümü "OLMASI GEREKEN GIBI" We Play etiketiyle Nisan ayinda müzik dinleyicisinin begenisine sunuldu. Baris Manço'nun klasikler arasina giren "Alla Beni Pulla Beni" sarkisinin cover versiyonu haricinde yer alan sekiz sarkinin söz ve besteleri Hakan Akay düzenlemeleri ise Bora Küçükyilmaz tarafindan gerçelestirildi. Mix ve masteringi Levent Büyük tarafindan yapilan albümün tüm kayitlari Stüdyo 18'de yapildi.
"Ask mi nefret mi, ölüm mü yasam mi, son mu baslangiç mi, melek mi seytan mi, cennet mi cehennem mi, hayal mi gerçek mi, yalan mi dogru mu, birlikte mi yalniz mi, az mi çok mu, var mi yok mu, istedigini sen seç, aslinda hepsi kardes sorular bitmiyor ki hayatta bu tirmanista yasak yok asla, kundaklanmis birçok kirik kalpler arasinda hepsi kahpe bir oyun o hiç bitmeyen hayatin makyaj odasinda buz tutmus olsa da, kalplerin etrafinda alevden nehirler yanip tutusurken taze bir kül gibi her sey sonunda olmasi gereken gibi..."

Lise yillarindan beri kurdugu gruplarda gitar çalip vokal yaparak müzikle aktif bir sekilde ilgilenen Hakan Akay, hayatla ilgili yasadigi, gördügü paradokslari, yalnizlik olgusunu, tezatlar üzerine kurdugu dünyasini yazdigi sarkilari ile anlatiyor. Hakan Akay "Olmasi Gereken Gibi" albümü için; "Ruhumuzun derinlerinde kirginliklar biriktirdigimiz tarafimiza yapilan bir müzik yolculugu, çocuksu bir haykiris ama ne hayat kadar net ne de bir o kadar muamma, bir yüzlesme, yalniz kalamayan yalnizlara mecazi bir terapidir bu albüm." diyor.

Gürültüden arinmis steril bir soundun hakim oldugu, temiz gitar tonlarinin kullanildigi albümde, Hakan Akay'in vokal performansi olarak yatkin oldugu, new wave, indie, pop rock gibi müzik akimlari modern bir anlayista kullanildi.

Erim Hüner'in fotograflarini çektigi albümün ilk video klibi Baris Manço coveri "Alla Beni Pulla Beni" sarkisina, DNA Film’den Erdinç Kazimoglu yönetmenliginde Riva'da çekildi.

Etiketler: hakan akay olmasi gereken gibi, yeni albümler, yeni klipler, müzik haberleri, md altyapı, karaoke , şarkı sözleri , midi

Editör 5/20/2012 3:08:25 PM 544