GİRİŞ YAP

x
Sargın Müzik

Gökhan Türkmen'den fark yaratacak klip: Vay Halimize

Gökhan Türkmen'den fark yaratacak klip Vay Halimize
Müziğinde ve hayatında farklı çizgisi ile beğeni toplayan başarılı sanatçı Gökhan Türkmen, farklı müzikal bir altyapıya sahip olan yeni şarkısı "Vay Halimize"yi GTR etiketiyle dijital platformlarda yayınladı. Sözleri Gökhan Türkmen'e, müziği Caner Anar ve Gökhan Türkmen'e, düzenlemesi ise GTband üyelerine ait olan "Vay Halimize" şarkısı, içerisinde deep house dokunuşları barındıran ve Gökhan Türkmen'in elektronik altyapıları kullanarak yaptığı ilk şarkı olma özelliği taşıyor.

Gökhan Türkmen "Vay Halimize" isimli şarkısında evrensel yorgunluklarımızı vurgulamak isterken, süreçlerin gelip geçeceğini ve "daha güzel günlerin yaşanacağı" umudunu temel alıyor.

"Vay Halimize"nin klibinde günümüzün geleceğe dair önemli sorunlarından biri olarak; küresel ısınma ve yeşil alanların kayıpları vurgulanıyor.

Özel sırt çantasında taşıdığı bir fideyi dikecek verimli bir toprak arayışında olan birini canlandıran Türkmen, o fide için yaşadığını ve fidenin de onu yaşattığını işaret ediyor.

Ekim ayında çıkacak olan yeni albümünde yer alan bir şarkısının tüm dijital geliri de benzer düşünce ile Ege Orman Vakfı bünyesinde bulunan Rahmetli Melike Turgut adına oluşturulan fidanlığa devredilecektir. Bu anlamda da klip felsefesi albümün sosyal sorumluluğuna da gönderme yapıyor.

Klip Yönetmeni Murat Joker: "Ülkemiz coğrafyasında yılda 500 milyon tondan fazla toprağı erozyonla kaybediyoruz. Buna dair farkındalık yaratmak adına şarkının da misyonuna uygun bir senaryo oluşturduk." diye belirtiyor.

Çekimleri Tuz Gölü'nde tamamlanan klibin sanat Danışmanlığını ve kostüm tasarımlarını Rastarules lakabı ile adından söz ettiren Street Art Sanatçısı; Ressam Efe Işıldaksoy üstlendi.

Sadece Türkiye İçin Değil, Tüm Dünya İçin!

Gökhan Türkmen, 9 farklı dile çevrilen ve dünyanın dört bir tarafına dağıtılan bülten ve şarkısı ile bu durumun sadece Türkiye'nin değil tüm dünyanın evrensel bir sorunu olduğuna dikkat çekiyor ve ulaşabildiği kadar insana ulaşmayı hedefliyor.

Gökhan Türkmen'in yeni şarkısı "Vay Halimize"nin video klibi tüm dijital platformlar ve müzik kanallarında yerini aldı.

Gökhan Türkmen - Vay Halimize Video Klip

gökhan, türkmenden, fark, yaratacak, klip, vay, halimize DİNLE

Etiketler: gökhan, türkmenden, fark, yaratacak, klip, vay, halimize, yeni albümler, yeni klipler, müzik haberleri, md altyapı, karaoke, şarkı sözleri, midi, cep melodi

Editör 20.9.2016 13:09:35 565