GİRİŞ YAP

x
Sargın Müzik

Fettah Can: Yalanlar Cumhuriyeti

Fettah Can'in 21 yildir söz yazari ve besteci olarak devam ettirdigi, yüzlerce hit sarkiya imza attigi müzik kariyeri, yorumculugu ile de ayni basariyla devam ediyor. Sanatçinin üçüncü stüdyo albümü "Yalanlar Cumhuriyeti", uzun bir ön çalisma ve stüdyo dönemi sonrasi müzikseverlerin begenisine sunuluyor.
"Yalanlar Cumhuriyeti" albümünde, dinleyicilerin sahibinin sesinden duymak istedigi, daha önce degerli sarkicilar tarafindan yorumlanmis Fettah Can sarkilarinin yani sira yepyeni sarkilar da yer aliyor. 10 sarkinin yer aldigi albümde; Yangin Kizili, Yonca Bahçesi, Özledim, Eskiden Olsa, Son Gülen Iyi Güler, Solan Çiçekler ve geçtigimiz yilin en popüler sarkilarindan Rüzgar Ektim Firtina Biçecegim'in söz ve besteleri Fettah Can tarafindan yapildi. Albümün ismini tasiyan, radyolar ve sosyal platformlar araciligiyla dinleyiciye sunulan ilk sarki "Yalanlar Cumhuriyeti" ile "Söz" sarkilarinin sözlerini Cansu Kurtcu yazarken bu sarkilarin müziklerini ise iki müzisyen birlikte yapti.

Albüm sarkilarindan "Kalp Agrisi"nin sözleri yine Cansu Kurtcu'ya ait. “Yalanlar Cumhuriyeti” albümünde yer alan tüm düzenlemelere Fettah Can imza atarken mix ve mastering çalismasini ise Tarik Ceran yapti. Albüm kayitlarinda agirlikla sahnede birlikte çaldigi müzisyen arkadaslari ile çalismayi tercih eden Fettah Can, sarkilarin düzenlemelerini yaparken tamamini canli kayitlar üzerine kurdu. Sarkilarin akisina göre Erdem Sökmen, Göksun Çavdar, Hasan Gözetlik, Altug Öncü, Istanbul Strings, Ceyhun Çelikten, Ismail Tunçbilek, Yonca Kocadag ve Murat Aziret gibi alanlarinda Türkiye'nin en önemli müzisyenleri ile de Fettah Can stüdyoya girdi.

Fettah Can'in "Yalanlar Cumhuriyeti" adini tasiyan üçüncü albümünün fotograflarini moda ve stil fotografçisi Osman Özel çekerken, albüm tasarimi ise Nilsah Agaoglu hazirladi.

"Yalanlar Cumhuriyeti" Fettah Can sarkilarinin kimligi olan, dinleyen herkesin gerçek duygularini yansitan, her ruh haline uygun sarkilari ile Ahmet Çelenk yapimciliginda, Dokuzsekiz Müzik etiketiyle 12 Eylül 2013'de müzik marketlerde yerini aldi.

Etiketler: fettah can yalanlar cumhuriyeti, yeni albümler, yeni klipler, müzik haberleri, md altyapı, karaoke , şarkı sözleri , midi

Editör 9/27/2013 4:16:47 AM 1313