GİRİŞ YAP

x
Sargın Müzik

Fares: Zamana Dur Desem

Fares Zamana Dur Desem
FARES AZAR, çocukluğunu Fransa, Senegal ve Lübnan arasında geçiren Senegal (Afrika) doğumlu Lübnanlı bir şarkıcı. Çocukluk dönemindeki bu seyahatler ve yetiştiği topraklar nedeni ile müzik tınısı Avrupa, Afrika ve Orta Doğudan izler taşır. 1999 yılında P.Maton (Belçika asıllı dans müziği yapımcısı) ile tanışacağı Fransa'ya yerleşme kararı aldı ve ilk sözleşmesini de bu süreçte imzaladı.
2001 yılında ilk kaydı olan ve Fransız Dans Mekanlarına adadığı, "Future Brain - Geleceğin Beyni" adlı dans şarkısını yayınladı. İki yıl sonra ikinci single CD'si olan "I Wanna Fall In Love - Aşık Olmak İstiyorum" müzik piyasaların da yerini buldu.. 2006 yılında üçüncü albümü olan "When the rain begins to fall - Yağmur yağmaya başlayınca" Avrupa müzik marketlerinde yerini aldı. Bu şarkı Jermaine Jackson'un seksenli yıllardaki en hit paçalarından birinin coverı idi. Lübnanlı ünü şarkıcı Soraya ile düet olarak da söylendi. 2008 yılında söz yazarlığını da üstlendiği ilk şarkısı olan "It's like a Dream - Bir Rüya Gibi" trance tarzında çıkartıldı...

Birkaç yıl aradan sonra, 2011 yılında, yepyeni bir kayıt olan "Crazy Nights - Çılgın Geceler" ile Fares müzik piyasalarına dönüş yaptı. Şarkı İngilizce, Fransızca ve Soraya ile İngilizce/Arapça düet şeklinde üç versiyon olarak kaydedildi. İki versiyonu ise video klip olarak çekildi.

Mart 2012'de İtalyan DJ "Dj Gio" ile birlikte kaydedilen yeni single "Follow Me - Beni Takip Et" müzik mağazaların da yerini almış durumdadır. Çeşitli Avrupa ülkelerinden farklı DJ'ler tarafından da bu şarkıya farklı Remixler yapılmış ve birkaç video klip çekilmiştir.

Ekim 2012'de ise Uluslararası üne sahip olan Pet Shop Boys'un dance remix coveri olan single'ı "It's a Sin - O Bir Günah" Avrupa'da yayınlandı.

FARES, 2009 yılında İstanbul'da gerçekleştirdiği ilk gezisinden sonra Türkiye'ye tam anlamı ile aşık oldu. 2012 yılının sonlarında hayalini kurduğu rüyayı gerçekleştirmeye ve bu topraklarda farklı bir sanatsal deneyim yapmaya karar verdi. "ZAMANA DUR DESEM" isimli şarkının Türkçe sözleri Tuba Aykılıç'a müziği ise FARES AZAR'a ait olan şarkı DJ Kaan Gökman ve Koray Aykılıç ile birlikte, Türkçe olarak düzenlendi ve aynı şarkının İngilizce versiyonu olan "Broken World - Kırılmış Dünya" ile Avrupa ile aynı anda digital ortamlarda yerini aldı.

FARES "Zamana Dur Desem" isimli şarkısının klibini Paris'de gerçekleştirdi ve prodüktörlüğünü de üstlendi. Yepyeni klip "ZAMANA DUR DESEM" müzik kanallarında izleyenleri ile buluştu.

fares, zamana, dur, desem DİNLE

Etiketler: fares, zamana, dur, desem, yeni albümler, yeni klipler, müzik haberleri, md altyapı, karaoke, şarkı sözleri, midi, cep melodi

Editör 12.5.2013 16:09:17 902