GİRİŞ YAP

x
Sargın Müzik

Eurovizyon'da Alkislar Hadise'ye

Bir Eurovision daha geride kaldi. Hadise Türkiye adina Eurovision tarihinde aldigimiz en iyi sonuçlardan birine imza atti.Türkiye'yi "Düm Tek Tek" adli sarkisi ile temsil eden Hadise, 18. sirada sahne aldi ve performansi ile büyük alkis aldi.

4. Eurovision sarki Yarismasi'nda kazanan, oylamanin basindan beri birincilik koltugunu birakmayan Norveç oldu. 387 puanla önümüzdeki yil yapilacak 55. Eurovision'a evsahipligi yapacak olan Norveç'i "Fairy Tale" isimli sarkisi ile Alexander Rybak temsil etti.

OYLAMALARIN SONUCUNDA OLUSAN SIRALAMA

NORVEÇ: 387
IZLANDA: 218
AZERBAYCAN: 207
TÜRKIYE:177
INGILTERE: 173

Belçika, Fransa, Isviçre, Ingiltere, Makedonya, Azerbaycan Türkiye'ye 12 puan verdi. Ermenistan'dan Türkiye'ye 4 puan çikarken, Azerbaycan ise 12 tam puanini Türkiye'den yana kullandi.

Olimpinski spor salonunda bulunan 22 bin seyirci Hadise'yi büyük alkisla karsiladi.400'ün üzerinde Türk ellerinde Türk bayraklari ile Hadise'yi destekledi. Salonda Türk bayraklarinin yani sira diger ülke bayraklarinin da dalgalanmasi renkli bir görüntü olusturdu.

Hadise, stilist Mahmut Karadag tarafindan "Gizia" firmasina yaptirilan ve Türk Bayragi'ni simgeleyen kirmizi renk kostümü ile sahne aldi.

Italya'nin Milano kentinden getirilen özel kumasla yapilan ve iki parçadan olusan elbisenin kenarlari altin ve Swarovski taslarla islenmisti. Hadise'ye, Rus dansçi kizlar Olga ve Svetlana eslik ederken, dansçi Ugur Yildirim'in akrobatik hareketleri de koreografiyi canlandirdi.

Etiketler: eurovizyonda alkislar hadiseye, yeni albümler, yeni klipler, müzik haberleri, md altyapı, karaoke , şarkı sözleri , midi

Editör 5/18/2009 3:49:04 PM 1318