GİRİŞ YAP

x
Sargın Müzik

Eurovizyon'da Alkışlar Hadise'ye

Eurovizyon'da Alkışlar Hadise'ye
Bir Eurovision daha geride kaldı. Hadise Türkiye adına Eurovision tarihinde aldığımız en iyi sonuçlardan birine imza attı.Türkiye'yi "Düm Tek Tek" adlı şarkısı ile temsil eden Hadise, 18. sırada sahne aldı ve performansı ile büyük alkış aldı.

4. Eurovision şarkı Yarışması'nda kazanan, oylamanın başından beri birincilik koltuğunu bırakmayan Norveç oldu. 387 puanla önümüzdeki yıl yapılacak 55. Eurovision'a evsahipliği yapacak olan Norveç'i "Fairy Tale" isimli şarkısı ile Alexander Rybak temsil etti.

OYLAMALARIN SONUCUNDA OLUŞAN SIRALAMA

NORVEÇ: 387
İZLANDA: 218
AZERBAYCAN: 207
TÜRKİYE:177
İNGİLTERE: 173

Belçika, Fransa, İsviçre, İngiltere, Makedonya, Azerbaycan Türkiye'ye 12 puan verdi. Ermenistan'dan Türkiye'ye 4 puan çıkarken, Azerbaycan ise 12 tam puanını Türkiye'den yana kullandı.

Olimpinski spor salonunda bulunan 22 bin seyirci Hadise'yi büyük alkışla karşıladı.400'ün üzerinde Türk ellerinde Türk bayrakları ile Hadise'yi destekledi. Salonda Türk bayraklarının yanı sıra diğer ülke bayraklarının da dalgalanması renkli bir görüntü oluşturdu.

Hadise, stilist Mahmut Karadağ tarafından "Gizia" firmasına yaptırılan ve Türk Bayrağı'nı simgeleyen kırmızı renk kostümü ile sahne aldı.

İtalya'nın Milano kentinden getirilen özel kumaşla yapılan ve iki parçadan oluşan elbisenin kenarları altın ve Swarovski taşlarla işlenmişti. Hadise'ye, Rus dansçı kızlar Olga ve Svetlana eşlik ederken, dansçı Uğur Yıldırım'ın akrobatik hareketleri de koreografiyi canlandırdı.

eurovizyonda, alkışlar, hadiseye DİNLE

Etiketler: eurovizyonda, alkışlar, hadiseye, yeni albümler, yeni klipler, müzik haberleri, md altyapı, karaoke, şarkı sözleri, midi, cep melodi

Editör 18.5.2009 15:49:04 1660