GİRİŞ YAP

x
Sargın Müzik

Ender'in albümü: Enderin

Besteleri Türk Pop Müzik dinleyicileri tarafindan yakindan taninan, söz yazari, besteci Ender GÜNDÜZLÜ'nün "ENDERIN" adli ilk albümü; ürettigi projelerle sayisiz nitelikli ise imzasini atan ve Yeni Türkü Grubu'nun müzisyenlerinden Erkin HADIMOGLU prodüktörlügünde piyasaya çikiyor.

1980 Izmir dogumlu olan ENDER, Ege Üniversitesi Mühendislik Fakültesi mezunu. Sanatçi, 2004 yili yazinda, ilk profesyonel çalismalari olan ve yilin en iyi sarki ödülünü alan "Yalanci Sahidim" ve "Sürgün" ile birlikte profesyonel müzik camiasina adimini atti. Bu iki sarkisinin gösterdigi basaridan sonra "Bana Sen Lazimsin" ve "Yana Yakila" adli eserleri uzun süre listelerde ilk sirada yer alan ENDER; ayni dönem içerisinde Rafet EL ROMAN'in yani sira Hande YENER ve Murat BOZ gibi isimlerle de çalisti.

Sanatçinin ilk stüdyo albümü "ENDERIN"de yer alan 12 sarkidan on tanesinin söz ve bestesi kendisine ve Can SANIBELLI'ye ait. Albümde yer alan on sarkinin düzenlemesini Erkin HADIMOGLU, iki sarkinin düzenlemesini ise, Sezen AKSU sarkilarinin remiksleriyle ve Ajda Pekkan'in son albümündeki düzenlemeleriyle taninan Cem OYAL ve Mehmet ESEMEN gerçeklestirdi. Sarkilarin mikslerini, Tarkan'in albüm çalismalarinda yer alan Murat Matthew ERDEM hazirladi. Albüm, dünyanin sayili mastering firmalarindan biri kabul edilen Sterling Sound'da, Whitney HOUSTON, Enrique IGLESIAS gibi sayisiz pop yildizinin albüm masterlarina da imza atmis olan Leon ZERVOS'un master çalismasiyla New York'ta tamamlandi.

Albümde, Latin müzigine Ricky MARTIN, Jennifer LOPEZ, Shakira gibi yildizlari kazandiran, Gloria ESTEFAN'in esi, ünlü prodüktör Emilio ESTEFAN'a ait, "Pennies in my pocket" adli sarki ENDER tarafindan yazilan Türkçe sözlerle yer aliyor. Emilio ESTEFAN'in, bir bestesini ilk kez bir Türk sanatçisina vermis olmasi albümün en önemli sürprizlerinden biri. Diger bir sürpriz ise, Sunay AKIN'a ait "Semsiye" adli siirin, ENDER tarafindan bestelenmesi ve sarkida, Sunay AKIN'in kendi siirini okuyarak Ender'e eslik etmesi.

Etiketler: enderin albümü enderin, yeni albümler, yeni klipler, müzik haberleri, md altyapı, karaoke , şarkı sözleri , midi

Editör 5/24/2008 3:47:01 PM 1814