GİRİŞ YAP

x
Sargın Müzik

Ebru Elver: İz Bırakacak

Ebru Elver İz Bırakacak
Nükhet Duru, Özcan Deniz ve Haluk Levent gibi isimlere vokal yaparak adını duyuran ve 2006 yılında çıkardığı ilk albümü "Paranoyak" ile müzikseverlerin beğenisini toplayan Ebru Elver, "İz" adını taşıyan ikinci albümünü önümüzdeki günlerde Yaşar Kekeva Müzik'ten çıkarıyor.
Albümde Türk pop müziğinin geliştirilmiş soundunu hayata geçirmek için usta müzisyenlerle çalıştığını belirten Ebru Elver "Onno Tunç vefat ettikten sonra müzik çok kalitesizleşmeye başladı... Ne şarkı olarak, ne beste ne de aranje olarak hiç bir yapıtı beğenmiyorum ve kendime yakın bulmuyorum. O yüzden hiçbir ticari kaygı duymadan, bir nebze olsun kaliteli bir şeyler yapmaya çalıştım İz de. Çünkü bu tarz müziğe ve bu tarz albümlere hasret çok insan var. Yaptığım işle iz bırakmak istiyorum." diyor.

MÜZİK AŞKI GALİP GELDİ

Müzisyen bir ailenin kızı olarak İstanbul da doğan Ebru Elver, küçük yaşlarda müziğe başladı. 20 yaşına geldiğinde babasına şarkıcı olmak istediğini belirten ancak onay alamayan Ebru Elver, gizli gizli bayi toplantılarında sahne aldı. İstanbul'da da seçkin mekanlarda sahne alarak zaman içinde ünlü isimlerin vokalistliğini yapmaya başlayan Elver, bir çok müzisyenin de beğenisini topladı. İlk albümünün başarısının ardından ailesinin de tam desteğini alarak yoluna devam eden Ebru Elver şimdilerde babasının gururu... Kendisini her konuda çok şanslı olduğunu belirten Ebru Elver, "Şanslıyım. Türkiye'nin en iyi müzisyenleriyle çalıştım ve istediğim müziği yaptım. Tutar mı, tutmaz mı kaygısı yaşamadım. Ailem de seçtiğim meslekte başarılı olduğumu görünce bana destek oldu. Bu albümde herkesin özlediği tatta şarkılar yaptığımızı düşünüyorum. Umarım herkes benim kadar İz'den keyif alır." diyor.

Yaşar Kekeva Müzik etiketiyle müzikseverlerle buluşacak "İz" albümünde söz ve müziği Ebru Elver'e ait şarkıların yanısıra albümün tüm düzenlemelerinde imzası olan Serhat Şensesli'nin de iki şarkısı bulunuyor.

Sevdalar Seni Bozar
Söz & Müzik: Ebru Elver
Dön Gel
Söz & Müzik: Ebru Elver
Ben Aşkın Ta Kendisiyim
Söz & Müzik: Ebru Elver
Aşk Arızalı Bende
Söz & Müzik: Ebru Elver
Dünya
Söz & Müzik: Serhat Şensesli
Kıyamadım
Söz & Müzik: Ebru Elver
Gel Etme    
Söz: Ebru Elver & Serhat Şensesli Müzik: Serhat Şensesli
Sevdalar Seni Bozar (Version)
Söz & Müzik: Ebru Elver
Kıyamadım (Version)
Söz & Müzik: Ebru Elver

ebru, elver, İz, bırakacak DİNLE

Etiketler: ebru, elver, İz, bırakacak, yeni albümler, yeni klipler, müzik haberleri, md altyapı, karaoke, şarkı sözleri, midi, cep melodi

Editör 14.12.2012 03:48:02 1015