GİRİŞ YAP

x
Sargın Müzik

Duman : Canli

Türk rock müziginin önemli gruplarindan DUMAN'in, 32 sarkidan olusan 2 CD'lik konser albümü "CANLI" Pasaj Müzik etiketiyle yayinlaniyor. Kaan Tangöze (vokal/gitar), Batuhan Mutlugil (gitar), Ari Barokas (bas) ve Cengiz Baysal'dan (davul) olusan Duman, bugüne kadar bes stüdyo albümü ile bir konser albümü ve DVD'sini müzikseverlerin begenisine sunuyor.
Prodüktörlügünü Duman'in üstlendigi, Durul Seren'in kayit, miks ve masteringini yaptigi "CANLI" albümünün ilk klibi "Helal Olsun" olarak belirlendi. Sözleri Kaan Tangöze müzigi Batuhan Mutlugil'e ait Hürcan Emre Yilmazer yönetmenliginde çekilen klip, 7 Kasim 2010 tarihli Bostanci Gösteri Merkezi konserinin görüntülerinden olusuyor.

DUMAN'dan ilk defa akustik yorumlar ve sürpriz iki cover sarki...

2010 ve 2011 yillarinda yapilan bes farkli konserin kayitlarindan olusan "CANLI" albümündeki sarkilar, rock müzikseverlerin begenisine 2 CD'de sunuldu. Merakla beklenen çalismanin en büyük özelligi bazi Duman sarkilarinin akustik olarak yeniden yorumlanmasi. "Dibine Kadar", "Sarhos", "Elleri Ellerime" ve "Haberin Yok Ölüyorum" gibi sarkilarin akustik yorumlarin yer aldigi albümün bir diger sürprizi de cover sarkilar. Yillar önce Erkin Koray'in yorumladigi söz ve müzigi Burhan Bilgin'e ait olan "Sen Yoksun Diye" ve Asik Veysel'in "Kara Toprak" türküsü albümün dikkat çeken çalismalari.

Etiketler: duman canli, yeni albümler, yeni klipler, müzik haberleri, md altyapı, karaoke , şarkı sözleri , midi

Editör 6/27/2011 1:43:29 PM 845