GİRİŞ YAP

x
Sargın Müzik

Dualarimiz BARIŞ ' la

Dualarimiz BARIŞ ' la
Genç şarkıcı Barış Akarsu içinde bulunduğu aracın bir kamyon ile çarpışması sonucu ağır yaralandı. Özel bir hastaneye kaldırılan Barış Akarsu'nun yoğun bakımda olduğu öğrenilirken Barış'ın aracında bulunan iki kız arkadaşının hayatını kaybettiği belirtildi...
Dualarımız BARIŞ'la ...
 
Sanatçının tedavi gördüğü Özel Bodrum Hastanesinde görevli Op. Dr. Abdullah Servet, gazetecilere yaptığı açıklamada, Akarsu’nun solunum cihazına bağlı olarak yoğun bakımda tutulduğunu kaydetti.

Akarsu'nun kafatasında çok sayıda kırık olduğunu anlatan Dr. Servet, şöyle dedi:

"Hastamızın en yüksek derecede hayati tehlikesi var. Beyin cerrahisinde kafa yaralanmalarının en ağırı. Hasta tam komada geldi. Aynı zamanda kalp ve solunum yoktu. Burada tedaviyle yeniden hayata döndürüldü. Solunum makinesine bağlandı ve kafa tomografisi çekildi. Kafasında ve yüzünde çok sayıda kırık var. Beyin kanaması yok. Yaygın beyin ödemi, beyin eziklikleri var. Bu, ameliyatla tedavi edilecek bir durum değil. Yoğun bakımda tedavisi devam edecek. Anti ödem tedavisi sürüyor. Bu tedavinin sonunda kesin bir şekilde konuşacağız." Akarsu'yu "geri döndürünceye kadar yoğun bakımda tutacaklarını" anlatan Dr. Servet, "Beyin, uzunca süre oksijensiz kalmış. Bu travmada beynin uzun süre oksijensiz kalması, ödem oluşmasında ek bir faktör. Felç durumu ile ilgili kısmi bilinç döndükten sonra kesin konuşabiliriz. Beyindeki yaralanma belli bir bölgede olursa, bu yaralanma, bunu oluşturur diyebiliriz. Ancak yaralanma yaygın olduğu için hangi bölgelerde ne gibi etki bırakacağını şu anda söylemek mümkün değil" dedi.

DİZİ çekimi, konser ve düzenlediği şarkı yarışması nedeniyle Bodrum'da bulunan şarkıcı Barış Akarsu, doğum gününde geçirdiği trafik kazasında ağır yaralandı, iki kız arkadaşı hayatını kaybetti. Otomobiliyle, kavşaktan yola aniden çıkan ve meşrubat yüklü kamyonun altına giren Barış Akarsu'nun durumunun ciddi olduğu bildirildi. Bodrum'da lösemili çocuklar yararına şarkı yarışması düzenleyip konser veren yardımsever sanatçının arkadaşları, hayranları, hastaneye akın etti.

Bir televizyon kanalında yayınlanan Akademi Türkiye yarışmasında birinci olarak şöhreti yakalayan, ardından "Yalancı Yarim" dizisinde kamera karşısına geçerek oyunculuktaki yeteneğini de ortaya koyan Barış Akarsu, dün, doğum günü için İstanbul'dan gelen eski kız arkadaşı Zeynep Koçak ve Koçak'ın arkadaşı Nalan Kahraman ile Göltürkbükü Beldesi'nde yemek yedi. Barış Akarsu, internetteki şarkı yarışmasının koordinatörlüğünü yapan söz yazarı Metin Sözüçetin'e ait 48 UK 556 plakalı Hyundai marka otomobille, arkadaşlarının kendisi için beş yıldızlı Kervansaray Otel'de hazırladığı doğum günü partisine katılmak üzere yola çıktı.

Partide, amatör sanatçılar arasında internet sitesinde düzenlediği şarkı yarışmasının sonuçlarını da açıklamayı planlayan ve büyük heyecan yaşayan Akarsu, saat 22.00 sıralarında, Göltürkbükü yönünden, Bodrum'a 5 kilometre mesafedeki sinyalizasyonun bulunmadığı Torba Kavşağı'na geldiğinde, hiç durmadan aniden İzmir-Bodrum Karayolu'na çıktı. Akarsu ve iki arkadaşının bulunduğu otomobil, İzmir'den Bodrum yönüne giden 38 yaşındaki Halil İbrahim Çetin'in kullandığı 34 AT 9921 plakalı meşrubat dolu kamyonun altına girdi. Kamyon, otomobile sol yandan hızla çarptı.

Yaklaşık 30 metre sürüklenen ve ardından takla atan otomobil, hurda yığınına döndü. Otomobilde bulunan 37 yaşındaki Nalan Kahraman olay yerinde, 24 yaşındaki Zeynep Koçak kaldırıldığı Bodrum Devlet Hastanesi'nde yaşamını yitirdi. Torba Taksi Durağı'ndaki şoförlerin yardımıyla araçtan çıkarılan 29 yaşındaki Akarsu, ambulansla Özel Bodrum Hastanesi'ne kaldırıldı. Akarsu'nun duran kalbi doktorların çabasıyla yeniden çalıştırıldı. Solunum cihazına bağlanan Akarsu'dan alınan kan örneklerinin incelenmesinden sonra alkollü olup olmadığının anlaşılacağı belirtildi.

Kaza tesbitine göre Akarsu'nun asli kusurlu olduğu ve 2918 sayılı Karayolları Kanunu'nun 84'üncü maddesine göre, kavşaklarda geçiş önceliği kuralını ihlal ettiği belirtildi. Geçiş önceliğinin kamyonda olduğu belirtildi. Kamyon şoförü Çetin'in ise "Diğer Kusurlu" olduğu, aynı yasanın 52/1-a maddesine göre kavşağa yaklaşırken hız azaltma kuralını ihlal ettiği belirtildi.

Jandarma tarafından gözaltına alınan kamyon şoförü Çetin, "İzmir'den gelip Bodrum'a gidiyordum. Kavşağa yavaşlayarak girmeme, selektör yapıp korna çalmama rağmen Torba tarafından gelen araç aniden kavşağa girdi. Ne fren yapmaya ne de yönümü değiştirme fırsatım oldu. Sürücünün kavşağa bakmadan hızla gireceğini tahmin edemedim. Çok üzgünüm" dedi.

Barış Akarsu'nun gelişini otelde bekleyen arkadaşları, kaza haberiyle şoke oldu. 29 Haziran 1979 doğumlu Barış Akarsu'nun, doğum gününde geçirdiği korkunç kazayı öğrenen yakınları, arkadaşları, hayranları ve söz yazarı Metin Sözüçetin hastaneye koştu. Sözüçetin, Akarsu'nun İstanbul'a sevki için ambulans uçak getirilmesini önerdi. Doktorlar, sanatçının durumunun kritik olduğunu, hareket ettirilmemesi gerektiğini belirterek kabul etmedi. Akarsu'nun, çekimleri Bodrum'da süren "Yalancı Yarim" dizisinde başrolü paylaştığı, "Naz" karakterini canlandıran Merve Sevi, hastaneye geldiğinde baygınlık geçirdi. Sevi'ye doktorlar müdahale etti.

Özel Bodrum Hastanesi Başhekimi Operatör Doktor Abdullah Servet, Barış Akarsu'nun durumuyla ilgili açıklama yaparken, sanatçının ambulansla hastaneye getirildiğinde kalbinin durduğunu, ancak yapılan kalp masajıyla yeniden yaşama döndürüldüğünü belirtti. Solunum cihazına bağlı olarak yaşamını sürdüren Akarsu'nun kafatası ve vücudunun çeşitli yerlerinde çok sayıda kırık ve çatlaklar, kaburgalarında, bacaklarında kırıklar, beyninde ödem ve kanama olduğunu belirten Servet "Buna bağlı olarak beyinde kanama ve büyük oranda hasar var. Kalbinin durması nedeniyle beyin bir süre oksijensiz kalmış. Kalbinde de hasar olabilir. Şu anda solunum makinasına bağlı. Öncelikle düşük olan tansiyonu ve kalp atımını normale döndürmeye çalışıyoruz. Çok geniş kapsamlı bir beyin ameliyatına alınmadan önce tıbbi olarak müdahalemizi yapıyoruz. Hayati tehlikeyi atlatamadı. Yaşaması mücizelere bağlı'' diye konuştu.

Yarışmada tüm adayların şarkılarını yorumladığı söz yazarı ve besteci Metin Sözüçetin, sabah yaptığı açıklamada "Barış Akarsu'nun yaptığı kaza bizleri, ailesini şok etti. Kaza anında Barış'ın alkollü olduğu söylentileri çıktı. Kesinlikle doğru değil. Tanıdığım Barış, hiçbir zaman alkollü olarak direksiyona geçmezdi. Bir anlık dikkatsizlik kazaya yol açmış olabilir" dedi.

Barış Akarsu, amatör sanatçılar arasında düzenlediği ‘İnternetstar’ şarkı yarışmasının sonuçlarını da doğumgününde açıklayacaktı. Akarsu, yarışmanın gelirini lösemili çocuklara ve TEMA Vakfı'na bağışlayacaktı. Sanatçı, bir hafta önce de Bodrum Kalesi'nde yine lösemili çocuklar yararına konser vermişti.

Sarginmuzik.Org ailesi olarak Barış Akarsu'ya acil şifalar diliyoruz ...
 

dualarimiz, bariş, la DİNLE

Etiketler: dualarimiz, bariş, la, yeni albümler, yeni klipler, müzik haberleri, md altyapı, karaoke, şarkı sözleri, midi, cep melodi

Editör 1.7.2007 05:26:49 1111