GİRİŞ YAP

x
Sargın Müzik

Dualarimiz BARIS ' la

Genç sarkici Baris Akarsu içinde bulundugu aracin bir kamyon ile çarpismasi sonucu agir yaralandi. Özel bir hastaneye kaldirilan Baris Akarsu'nun yogun bakimda oldugu ögrenilirken Baris'in aracinda bulunan iki kiz arkadasinin hayatini kaybettigi belirtildi...
Dualarimiz BARIS'la ...
 
Sanatçinin tedavi gördügü Özel Bodrum Hastanesinde görevli Op. Dr. Abdullah Servet, gazetecilere yaptigi açiklamada, Akarsu’nun solunum cihazina bagli olarak yogun bakimda tutuldugunu kaydetti.

Akarsu'nun kafatasinda çok sayida kirik oldugunu anlatan Dr. Servet, söyle dedi:

"Hastamizin en yüksek derecede hayati tehlikesi var. Beyin cerrahisinde kafa yaralanmalarinin en agiri. Hasta tam komada geldi. Ayni zamanda kalp ve solunum yoktu. Burada tedaviyle yeniden hayata döndürüldü. Solunum makinesine baglandi ve kafa tomografisi çekildi. Kafasinda ve yüzünde çok sayida kirik var. Beyin kanamasi yok. Yaygin beyin ödemi, beyin eziklikleri var. Bu, ameliyatla tedavi edilecek bir durum degil. Yogun bakimda tedavisi devam edecek. Anti ödem tedavisi sürüyor. Bu tedavinin sonunda kesin bir sekilde konusacagiz." Akarsu'yu "geri döndürünceye kadar yogun bakimda tutacaklarini" anlatan Dr. Servet, "Beyin, uzunca süre oksijensiz kalmis. Bu travmada beynin uzun süre oksijensiz kalmasi, ödem olusmasinda ek bir faktör. Felç durumu ile ilgili kismi bilinç döndükten sonra kesin konusabiliriz. Beyindeki yaralanma belli bir bölgede olursa, bu yaralanma, bunu olusturur diyebiliriz. Ancak yaralanma yaygin oldugu için hangi bölgelerde ne gibi etki birakacagini su anda söylemek mümkün degil" dedi.

DIZI çekimi, konser ve düzenledigi sarki yarismasi nedeniyle Bodrum'da bulunan sarkici Baris Akarsu, dogum gününde geçirdigi trafik kazasinda agir yaralandi, iki kiz arkadasi hayatini kaybetti. Otomobiliyle, kavsaktan yola aniden çikan ve mesrubat yüklü kamyonun altina giren Baris Akarsu'nun durumunun ciddi oldugu bildirildi. Bodrum'da lösemili çocuklar yararina sarki yarismasi düzenleyip konser veren yardimsever sanatçinin arkadaslari, hayranlari, hastaneye akin etti.

Bir televizyon kanalinda yayinlanan Akademi Türkiye yarismasinda birinci olarak söhreti yakalayan, ardindan "Yalanci Yarim" dizisinde kamera karsisina geçerek oyunculuktaki yetenegini de ortaya koyan Baris Akarsu, dün, dogum günü için Istanbul'dan gelen eski kiz arkadasi Zeynep Koçak ve Koçak'in arkadasi Nalan Kahraman ile Göltürkbükü Beldesi'nde yemek yedi. Baris Akarsu, internetteki sarki yarismasinin koordinatörlügünü yapan söz yazari Metin Sözüçetin'e ait 48 UK 556 plakali Hyundai marka otomobille, arkadaslarinin kendisi için bes yildizli Kervansaray Otel'de hazirladigi dogum günü partisine katilmak üzere yola çikti.

Partide, amatör sanatçilar arasinda internet sitesinde düzenledigi sarki yarismasinin sonuçlarini da açiklamayi planlayan ve büyük heyecan yasayan Akarsu, saat 22.00 siralarinda, Göltürkbükü yönünden, Bodrum'a 5 kilometre mesafedeki sinyalizasyonun bulunmadigi Torba Kavsagi'na geldiginde, hiç durmadan aniden Izmir-Bodrum Karayolu'na çikti. Akarsu ve iki arkadasinin bulundugu otomobil, Izmir'den Bodrum yönüne giden 38 yasindaki Halil Ibrahim Çetin'in kullandigi 34 AT 9921 plakali mesrubat dolu kamyonun altina girdi. Kamyon, otomobile sol yandan hizla çarpti.

Yaklasik 30 metre sürüklenen ve ardindan takla atan otomobil, hurda yiginina döndü. Otomobilde bulunan 37 yasindaki Nalan Kahraman olay yerinde, 24 yasindaki Zeynep Koçak kaldirildigi Bodrum Devlet Hastanesi'nde yasamini yitirdi. Torba Taksi Duragi'ndaki soförlerin yardimiyla araçtan çikarilan 29 yasindaki Akarsu, ambulansla Özel Bodrum Hastanesi'ne kaldirildi. Akarsu'nun duran kalbi doktorlarin çabasiyla yeniden çalistirildi. Solunum cihazina baglanan Akarsu'dan alinan kan örneklerinin incelenmesinden sonra alkollü olup olmadiginin anlasilacagi belirtildi.

Kaza tesbitine göre Akarsu'nun asli kusurlu oldugu ve 2918 sayili Karayollari Kanunu'nun 84'üncü maddesine göre, kavsaklarda geçis önceligi kuralini ihlal ettigi belirtildi. Geçis önceliginin kamyonda oldugu belirtildi. Kamyon soförü Çetin'in ise "Diger Kusurlu" oldugu, ayni yasanin 52/1-a maddesine göre kavsaga yaklasirken hiz azaltma kuralini ihlal ettigi belirtildi.

Jandarma tarafindan gözaltina alinan kamyon soförü Çetin, "Izmir'den gelip Bodrum'a gidiyordum. Kavsaga yavaslayarak girmeme, selektör yapip korna çalmama ragmen Torba tarafindan gelen araç aniden kavsaga girdi. Ne fren yapmaya ne de yönümü degistirme firsatim oldu. Sürücünün kavsaga bakmadan hizla girecegini tahmin edemedim. Çok üzgünüm" dedi.

Baris Akarsu'nun gelisini otelde bekleyen arkadaslari, kaza haberiyle soke oldu. 29 Haziran 1979 dogumlu Baris Akarsu'nun, dogum gününde geçirdigi korkunç kazayi ögrenen yakinlari, arkadaslari, hayranlari ve söz yazari Metin Sözüçetin hastaneye kostu. Sözüçetin, Akarsu'nun Istanbul'a sevki için ambulans uçak getirilmesini önerdi. Doktorlar, sanatçinin durumunun kritik oldugunu, hareket ettirilmemesi gerektigini belirterek kabul etmedi. Akarsu'nun, çekimleri Bodrum'da süren "Yalanci Yarim" dizisinde basrolü paylastigi, "Naz" karakterini canlandiran Merve Sevi, hastaneye geldiginde bayginlik geçirdi. Sevi'ye doktorlar müdahale etti.

Özel Bodrum Hastanesi Bashekimi Operatör Doktor Abdullah Servet, Baris Akarsu'nun durumuyla ilgili açiklama yaparken, sanatçinin ambulansla hastaneye getirildiginde kalbinin durdugunu, ancak yapilan kalp masajiyla yeniden yasama döndürüldügünü belirtti. Solunum cihazina bagli olarak yasamini sürdüren Akarsu'nun kafatasi ve vücudunun çesitli yerlerinde çok sayida kirik ve çatlaklar, kaburgalarinda, bacaklarinda kiriklar, beyninde ödem ve kanama oldugunu belirten Servet "Buna bagli olarak beyinde kanama ve büyük oranda hasar var. Kalbinin durmasi nedeniyle beyin bir süre oksijensiz kalmis. Kalbinde de hasar olabilir. Su anda solunum makinasina bagli. Öncelikle düsük olan tansiyonu ve kalp atimini normale döndürmeye çalisiyoruz. Çok genis kapsamli bir beyin ameliyatina alinmadan önce tibbi olarak müdahalemizi yapiyoruz. Hayati tehlikeyi atlatamadi. Yasamasi mücizelere bagli'' diye konustu.

Yarismada tüm adaylarin sarkilarini yorumladigi söz yazari ve besteci Metin Sözüçetin, sabah yaptigi açiklamada "Baris Akarsu'nun yaptigi kaza bizleri, ailesini sok etti. Kaza aninda Baris'in alkollü oldugu söylentileri çikti. Kesinlikle dogru degil. Tanidigim Baris, hiçbir zaman alkollü olarak direksiyona geçmezdi. Bir anlik dikkatsizlik kazaya yol açmis olabilir" dedi.

Baris Akarsu, amatör sanatçilar arasinda düzenledigi ‘Internetstar’ sarki yarismasinin sonuçlarini da dogumgününde açiklayacakti. Akarsu, yarismanin gelirini lösemili çocuklara ve TEMA Vakfi'na bagislayacakti. Sanatçi, bir hafta önce de Bodrum Kalesi'nde yine lösemili çocuklar yararina konser vermisti.

Sarginmuzik.Org ailesi olarak Baris Akarsu'ya acil sifalar diliyoruz ...
 

Etiketler: dualarimiz baris la, yeni albümler, yeni klipler, müzik haberleri, md altyapı, karaoke , şarkı sözleri , midi

Editör 7/1/2007 5:26:49 AM 795