GİRİŞ YAP

x
Sargın Müzik

Dolapdere Big Gang : Just Feel

Dolapdere Big Gang Just Feel
Beklenen an geldi... 2007'nin En İyi Çıkış Yapan Grubu Dolapdere Big Gang, 2. albümüyle ortalığı yine kasıp kavurmaya geliyor. Grubun uzun zamandır hazırlıkları devam eden yeni albümü, müzik marketlerde yerini alıyor. "Just Feel" adını verdikleri 2. albümüyle Dolapdere Big Gang, pek çok sürprizin yanı sıra; bu kez çok daha güçlü, enerjik ve farklı bir sound'la müzikseverleri selamlamaya hazırlanıyor ..

15 şarkının yer aldığı albümde grup, klasikleşmiş yabancı şarkıların alaturka yorumlarının yanı sıra, ilk defa kendi bestesine de yer verecek. Albümün en büyük süprizleri ise Işın Karaca ve Teoman... Albümde Europe'un efsaneleşmiş şarkısı The Final Countdown'u Işın Karaca, Helldorado'nun hiti A Drinking Song'u ise Teoman seslendiriyor.

Dolapdere Big Gang, geçtiğimiz yıl Yakartop Müzik'ten yayınladığı ilk albümüyle hem yurt içi hem de yurt dışında büyük ilgi gördü. Türkiye'nin ve Avrupa'nın pek çok şehrinde konserler veren grup, yeni albümü Just Feel'i, ilk albümleri Local Stangers'ın yayınlanışının 1.yılında (Aralık 2007) dinleyiciyle buluşturuyor.

Repertuvar çalışmasının uzun ve titiz bir araştırma sürecinden sonra tamamlandığı 2.albümde , ilk albüm repertuvarında şarkıları bulunan sanatçılar yer almıyor. Bu kez tamamen farklı müzisyenlerin klasikleşmiş şarkılarını yorumlayan Dolapdere Big Gang, böylelikle yeni ve farklı tarzda şarkıları Dolapdere sound'una uyarlayarak müzikal olarak farklı deneyimlere imza atmış oldu.

Albüm repertuvarı hazırlanırken, grubun dikkat ettiği bir diğer önemli nokta da, sahne performanslarında dinleyicilerin yoğun ilgi gösterdiği, ilk albümde yer almayan şarkılar oldu. Bu şarkılardan Alphaville- Big in Japan, Tom Jones- ***** Bomb, Eddy Grant- Gimme Hope Jo'anna grubun 2.albüm repertuvarına dahil edildi.

Yeni albüm Just Feel'de Dolapdere Big Gang'in müzikseverlere iki büyük süprizi var. İlki, grubun ilk defa bu albümde kendi söz ve müziğini yazdığı bir şarkıya yer vermesi. Aykut Sütoğlu ve Gökay Süngü'nün bestesine, grubun vokali Emir Yeşil tarafından İngilizce sözler yazıldı ve "Oh! Life" ortaya çıktı. Grup, böylelikle kendilerinden yeni şarkılar duymak isteyenleri "tadımlık" da olsa bir süprizle selamlamış oluyor.

Just Feel'in ikinci büyük süprizi ise, grubun Türkiye'nin her biri kendi dalında en büyük yorumcularından Işın Karaca ve Teoman'la 2 şarkıyı birlikte seslendirmiş olması. Türkiye'nin en güçlü kadın vokallerinden Işın Karaca, albümde Europe'un efsaneleşmiş şarkısı The Final Countdown'u yorumlarken; Türkiye'de rock müziğin en büyük isimlerinden Teoman, Helldorado'nun fenomen haline gelen A Drinking Song'unu seslendirdi.

Just Feel albümü, normal CD versiyonun yanı sıra çok özel bir "Special Edition Box"la birlikte piyasaya sürülüyor. Koleksiyonerler ve grubun hayranları için sınırlı sayıda üretilen "Special Edition Box"ın içinde yeni albüm Just Feel'in yanı sıra grubun ilk albümü Local Strangers da yer alacak. Ayrıca Dolapdere Big Gang için özel tasarlanmış duvar saati, 2008 takvimi, kitap ayıracı ve magnet de grubun sevenlerine yeni yıl süprizi olacak. Bu özel kutu yalnızca D&R'larda satışa sunulacak.

1.SMOOTH (Santana)
2.FAITH (George Michael)
3.BIG IN JAPAN (Alphaville)
4.THE FINAL COUNTDOWN (Europe)
5.GET DOWN ON IT (Kool & The Gang)
6.YOU DON'T FOOL ME (The Queen)
7.GIMME HOPE JO'ANNA (Eddy Grant)
8.A DRINKING SONG (Helldorado)
9.ANOTHER DAY IN PARADISE (Phil Collins)
10. DON'T LET ME BE MISUNDERSTOOD (Santa Esmeralda)
11. HELL ( Squirrel Nut Zippers)
12. ***** BOMB (Tom Jones)
13. JAILHOUSE ROCK (Elvis Presley)
14. SATISFACTION (The Rolling Stones)
15. OH LIFE (Dolapdere Big Gang- Yeni Şarkı)

dolapdere, big, gang, just, feel DİNLE

Etiketler: dolapdere, big, gang, just, feel, yeni albümler, yeni klipler, müzik haberleri, md altyapı, karaoke, şarkı sözleri, midi, cep melodi

Editör 20.12.2007 10:45:50 1125