GİRİŞ YAP

x
Sargın Müzik

Devlet bizi MPDK çatisi altinda denetlesin !

"Askin Her Hali" adli albümüyle firtina gibi esen Tugba Özerk, katildigi bir radyo programinda müzik piyasasinin bir denetleme kurulu olmamasinin eksiklik oldugunu söyledi.

Müzikteki kirlilige bir "dur" demenin zamaninin geldigini söyleyen Özerk, "Çesitli sektörlerin denetleme kurumlari var. Ben Müzik Piyasasi Denetleme Kurumu (MPDK)'nin de bir an önce olusturulmasi gerektigini düsünüyorum. Ama ondan önce biz sanatçilarin birbirleriyle kavgasina son vermesi gerekir" dedi.

Su siralar yeni albümünün çikis parçasi "Bitter Çikolata"yi kliplendirdikten sonra promosyon dönemine devam eden genç popçu bir taraftan da dijital satislarda üst siralarda olmanin keyfini yasiyor.

Ilk kez besteci kimligiyle yeni albümünde öne çikan Tugba Özerk, henüz 7 yasinda TRT Çocuk Korosu'nda baslayan profesyonel hayatinin, aldigi konservatuar egitimiyle daha da saglamlastigini söylüyor. Sarki yapabildigi için kendisini sansli hisseden Özerk, yeni albümü için simdiden beste çalismalarina baslamis bile.

Etiketler: devlet bizi mpdk çatisi altinda denetlesin, yeni albümler, yeni klipler, müzik haberleri, md altyapı, karaoke , şarkı sözleri , midi

Editör 8/22/2009 12:16:25 AM 671