GİRİŞ YAP

x
Sargın Müzik

Devlet bizi MPDK çatısı altında denetlesin !

"Aşkın Her Hali" adlı albümüyle fırtına gibi esen Tuğba Özerk, katıldığı bir radyo programında müzik piyasasının bir denetleme kurulu olmamasının eksiklik olduğunu söyledi.

Müzikteki kirliliğe bir "dur" demenin zamanının geldiğini söyleyen Özerk, "Çeşitli sektörlerin denetleme kurumları var. Ben Müzik Piyasası Denetleme Kurumu (MPDK)'nın de bir an önce oluşturulması gerektiğini düşünüyorum. Ama ondan önce biz sanatçıların birbirleriyle kavgasına son vermesi gerekir" dedi.

Şu sıralar yeni albümünün çıkış parçası "Bitter Çikolata"yı kliplendirdikten sonra promosyon dönemine devam eden genç popçu bir taraftan da dijital satışlarda üst sıralarda olmanın keyfini yaşıyor.

İlk kez besteci kimliğiyle yeni albümünde öne çıkan Tuğba Özerk, henüz 7 yaşında TRT Çocuk Korosu'nda başlayan profesyonel hayatının, aldığı konservatuar eğitimiyle daha da sağlamlaştığını söylüyor. Şarkı yapabildiği için kendisini şanslı hisseden Özerk, yeni albümü için şimdiden beste çalışmalarına başlamış bile.

Etiketler: devlet bizi mpdk çatısı altında denetlesin, yeni albümler, yeni klipler, müzik haberleri, md altyapı, karaoke , şarkı sözleri , midi

Editör 22.8.2009 00:16:25 744